| ilinca98 a întrebat:

Dati-mi exemple de filme care va plac( comedie sau aventura), cele mai frumoase prim fuditza happy

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Prince of Persia-The Sands of Time, Willow, The Princess Bride, Wo hu cang long(Crouching Tiger, Hidden Dragon), Pirates of the Caribbean, The Chronicles of Narnia, The Mask of Zorro, Ladyhawke, Si mian mai fu(House of Flying Daggers), Romancing the Stone, The Jewel of the Nile, Aeon Flux, The Fifth Element, Big Trouble in Little China, Sahara, Fool's Gold, The Mummy, X-Men, Iron Man, Hellboy, Elektra, Sin City, The Crow, Catwoman, filmele din seria Blade, True Lies, Crime Spree, Snatch, Lock Stock and Two Smoking Barrels, Grosse Pointe Blank, The Big Hit, Rush Hour 1, 2, 3, Shanghai Noon, Shanghai Knights, Tropic Thunder, Kung Fu Hustle. Le prefer pe cele cu aventuri dar în multe din aceste filme, aventura şi comedia se împletesc perfect.

4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

La comedii iti sugestez cele cu Adam Sandler.
La aventura...pai majoritatea comediilor au o aventura(cel putine cele vazute de mine)

| karra a răspuns:

Prince of persia, killers, she's out of my league, american pie, alice in wonderland, lord of the rings, harry potter, national treasure, clash of the titans, iron man, robin hood, the last song, the ugly truth, the proposal, the hangover...

| Smarandica a răspuns:

Despre dragoste şi alte aiureli sau in engleză (Date movie unrated)( ii foarte tare filmul ) Merită să-l vezi :X Pot zice ca e şi comedie. dar si puţină aventură.

| Pandaaaa a răspuns:

Fiul lui masca, twllight, new moon, harry potter, pe aripile vantului, toate panzele sus.