| sonia7026 a întrebat:

Dati-mi idei unde as putea sa plec o zi in excursie prin Romania.Stau in Bucuresti si nu as vrea sa fie f departe, maxim 400 km.Multumesc si funda pentru cea mai buna idee :*

Răspuns Câştigător
| iuli a răspuns:

Ai putea sa mergi sa vizitezi Brasovul, sau sa faci niste drumetii pe munte. Poti sa urci cu telecabina la Busteni si e foarte frumos acolo.
La Rasnov poti vizita Cetatea Rasnov si sunt niste centre de echitatie daca te pasioneaza. Castelul Bran nu l-am vizitat, insa am auzit ca este foarte frumos.

7 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Du-te in Brasov, Sibiu sau Piatra Neamt.Ai ce vedea in orasele astea. Distractie placuta si sper ca am fost de ajutor.happy

| NinelGuevara a răspuns:

Valea Prahovei smug

| aliceinchains a răspuns:

Sunt multe locuri pe care le-ai putea vizita. Sighișoara e un oraș superb, merită, ai unde să te duci dacă mergi acolo, peisajul din Turnul cu Ceas e foarte frumos, apoi Brașovul e un oraș care merită văzut. Călătorie plăcută.

| Clara_9356 a răspuns:

Sibiul merita vazut si poti sa faci si transfagarasanul. Funda?big grin

| king4aday a răspuns:

Ti-as recomanda Izvorul Muntelui, la poalele muntilor Ceahlau. Am fost anul trecut cu parintii si cativa prieteni. Mi-a palcut foarte tare. O zona relativ linistita, unde poti sa faci plimbari prin natura, sau daca te simti in stare, sa urci la Vf. Toaca. Traseul nu e asa de greu, si peisajul merita tot efortul.

| andreea25_8864 a răspuns:

Buna! ai putea merge o zi la constanta e destul de frumos si ai putea merge la shoppingwinking. sper ca te-am ajutat! Funda?happy

| InnocentKidd9 a răspuns:

Buna! Poti merge in Targoviste este foarte frumos mai ales Turnul Chindiei sau in Brasov mult succes:*:*