| Lolităăăă a întrebat:

Dati-mi niste idei de desene pentru craciun si cum sa combin culorile ( tempera )...

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Incearca niste peisaje de iarna, o combinatie de albastru, verde, gri si alb va da super!

| 1707Cezar a răspuns:

Incearca se folosesti culorile pentru desen urmatoare :
- un verde negru semimat
-rosu aprins
-alb(dar ai putea obta si pentru. un alb mai bej
da-mi mai multe date despre desen care vrei sa il faci si iti zic tot
ex: o familie care sta la masa de craciun
o femeie si un barbat cera se saruta sub (plana aia care se atarna in coronitele de la usa nu mai stiu cum ii zice)
o familie care sta in jurul bradului si deschid cadouri
sau poti s-o iei pe partea religioasa si sa faci un desen cu iisus in iesle cu animalele si sf. maria pe langa el sunt n posibilitati "n" fiind element necunoscut laughing