| MeridaOcean a întrebat:

Dati-mi si mie statusuri despre dragoste in limba bulgara(si cu traducere). multumesc!

Răspuns Câştigător
| Stan_Gabriela_1992 a răspuns:

Да бъде верен е да остане близо до лицето, дори на 20, 000 километра-
Sa fii fidel inseamna sa ramai aproape de persoana, chiar si la 20000 de kilometri distanta
Не ми даде мъка, когато обичам, че не ви даде хляб, когато сте жадни-Nu-mi da prietenie cand vreau iubire, ca nici eu nu-ti dau paine cand ti-e sete
Любов е, когато не можеш да се обърне внимание в клас, защото сте твърде зает, за да напишете името му до твоето-
Iubirea e atunci cand nu poti fii atenta in clasa pentru ca esti prea ocupata sa scrii numele lui langa al tau.
Има моменти, които искате да продължи цял живот и са хора, които искат да го има винаги с-Sunt momente care ai vrea sa dureze toata viata si sunt oameni pe care ai vrea sa-i ai alaturi mereu
Най-красивите очи са онези, които гледат с любов.-Cei mai frumosi ochi sunt cei care te privesc cu dragoste.
Аз разбирам, че не само лятна отношения, че сърцето ми бие само когато това е хубаво извън!-Intelege ca nu vreau doar o relatie de-o vara ca inima nu-mi bate doar cand e frumos afara!
И всеки Мястото е идеално за мен, когато си с мен...-Si orice loc devine perfect pentru mine atunci cand imi esti alaturi...

fundita?