| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi va rog niste idei de jocuri la aer liber...

5 răspunsuri:
| CriSSa537 a răspuns:

Dea v-ati-ascunselea, sticluta cu otrava, sotron, prinselea...

| Truxiie a răspuns:

In primul rand la majoritatea jocurilor in aer liber conteaza varsta.Nu cred ca o persoana invarsta de 14/15/16 ani sau mai mult se mai joaca picul, sticluta cu otrava.etc.In cazul in care esti mai mic/mica ai putea sa joci picul,badminton,sticluta cu otrava,fantanita,adevar sau provocare,fotbal, meserii(inginer, director, somer, lucrator).Ai nevoie de o minge 4 jucatori sau 8 in cazul in care jucati pe echipe.Trebuie sa faceti un teren de 4 patrate si da-ti pase cu piciorul pe sus.In momentul in care unul dintre voi nu o prinde si cade in terenul respectiv, acel jucator scade cu un pas in jos (ex. daca esti director scazi la inginer), tara tara vrem ostasi. Fundita. Daca vrei mai multe jocuri http://www.desprecopii.com/info-id-2184-nm-Jocuri-in-aer-liber.htm.Succes

| BogdanBăă a răspuns:

Bună
Uite câteva jocuri în aer liber
Volley, football, basket, v-ați ascunselea, leapșa, șotron, sticluța cu otravă, pititea, baba oarba, tennis. Și multe altele. Baftă!

| NedelcuStefan123 a răspuns:

Pititea,alergatea(normal sau pe cocotatea etc.),tenis,volley,fotbal, tenis de picior, sticluta cu otrava, sotron, baba oarba, sarituri in lungime/inaltime, dat cu zaru (cine da mai mare ia bani)

| koala99 a răspuns:

Tenis, voley, fotbal multe altele