| Cortex a întrebat:

De cand mergem la scoala? de marti sau miercuri?

Răspuns Câştigător
| Alin10CFR a răspuns:

Școala începe pe data de 27 aprilie deoarece Ministerul Educației a prelungit vacanța de Paște cu o zi. A apărut și în ziare, radio și la televizor. Sper că ți-am fost de folos! Paște Fericit și numai bine!

17 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Marti :*
paste fericit

| TeoPT a răspuns:

Miercuri.
Paște fericit!

| xlmpq a răspuns:

Miercuri.

| Gufiii a răspuns:

Miercuri! toti incep miercuri

| Gufiii a răspuns:

Ministrul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului, Daniel Petru Funeriu, a semnat joi, 21 aprilie 2011, un Ordin de ministru prin care vacanța Paști se prelungește cu o zi. În consecință, marți, 26 aprilie 2011, nu vor fi ținute cursuri în învățământul preuniversitar. Elementele care au condus la fundamentarea deciziei inițiate de Secretariatul de stat pentru învățământ preuniversitar sunt legate de concomitența Sărbătorilor Pascale în lumea creștină și de faptul că, în săptămâna de vacanță care a premers Sfintelor Paști, un număr mare de elevi a fost angrenat în olimpiadele şcolare pe discipline. S-a considerat că, în aceste circumstanțe, o zi suplimentară de odihnă este binevenită. Ordinul de ministru a fost semnat după consultarea organizațiilor sindicale din învățământul preuniversitar. Acestea și-au exprimat susținerea față de inițiativa Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului.
Recuperarea materiei aferente zilei de marți 26 aprilie se va realiza în mod intensiv, începând cu data de 27 aprilie 2011 și până la finalul semestrului. Directorii de școli vor asigura recuperarea integrală a materiei. Imi dai funda? :d poate te convingewinking

| Georgianaax a răspuns:

Buna! Sarbatori fericite in primul rand,
Prima zi de scoala va fi miercuri.:*

| CuteGirl_6250 a răspuns:

Miercuribatting eyelashes

| AndressAndreea a răspuns:

Miercuri...

| Alexurukay a răspuns:

Miercuri

| PokeEdy a răspuns:

De miercuri.

| danielutzica a răspuns:

Am inteles ca miercuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Miercuri mergem pentru ca a zis si la stiri.winking

| contpublic a răspuns:

Toti din localitatea Constanta merg de miercuri! Restul nu stiu sigur!

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Alexandrutza_5396 a răspuns:

Cred ca miercuri

| NothingGood a răspuns:

Miercuri,am vorbit si cu profesoare

| Alin10CFR a răspuns:

De cand incepe scoala din 12 sau 13 septembrie?

| D3utza11 a răspuns:

Miercuri