| davidtm a întrebat:

De ce cand dau pe internet explorer imi apare yahoo
vreau sa-mi apara google, ...si nu stiu cum oricum funda cine zice corect

Răspuns Câştigător
| Razvan4414 a răspuns:

Poi imediat acum am deschis internet explorer deci intrii in I.E si dai ep tools e o roata zimtata apoi apr mai multe si dai internet option apoi sus prima chestie apare un site care e homepag-ul tau.Si acolo scrii google si dai ok. Funda?

3 răspunsuri:
| Dubaster a răspuns:

Din meniul Internet Explorer, selectati Tools > Internet Options.
In fereastra care apare, puteti seta (in campul Home page) ca la deschiderea browserului:
- sa nu se incarce nicio pagina (Use blank)
- sa se incarce pagina default (a site-ului Microsoft.com)
- sa se incarce pagina activa ( Google.com)

Puteti totodata sa scrieti manual adresa site-ului care sa se deschida automat la fiecare sesiune

Salvati optiunile prin click pe butonul OK.

| CristinykaAlexa a răspuns:

Scrie sus in bara aceea Www.Google.com dai Enter apoi o sa te intrebe daca vrei sa setezi Google ca pagina de pornire o sa apesi Yes ori No,, Sau vezi ca undeva sub emblema cu Google e o casuta apasa p ea si apoi Yes... Daca ai Google Chrome cum intri sus sub bunonu cu X ai o cheie dai acolo optiuni si o sa iti deschida o pacina dai X unde scrie Yahoo messenger si scrii acolo in chenarru ala Www.Google.com...Sper sa intelegi Funda?:o3

| Emannnuel a răspuns:

Mergi la tools si dupa selectezi options dupa care modifici adresa pagini de start... simplu nu? happy