| RaR a întrebat:

De ce cand inchid calculatorul(PC) cu Start-Turn off computer-Turn off mi se da restart si trebuie sa il inchid de la buton?

5 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

1 Ai instalat un program care sa iti traduca windowsul in limba romana? Asa aveam eu mai de mult si din cauza acelui program pc-ul o luase razna avea aceleasi probleme care le spui tu 2 s-ar putea sa ai un virus daca prima varianta nu este valabila atunci reinstaliaza windowsul s-ar putea sa fie de vina un virus.

| iuliana_5107 a răspuns:

Si y ma avut aceeadi problema...
nu se inchide din prima trebuie sa-l scut din priza sau mai stiuy...
se inchidea foarte greu...
pana intr-o zi cand mi-a aparut o caseta pa ecran care imi enumera virusii din pc.
i-am schimbat windowsul si acum e perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel si eu

| kyttu a răspuns:

Nu stiu si eu am aceiaai problema

| vladsm a răspuns:

Incearca: start- control- penel-system-advanced system settings[in stanga]apoi settings din sectiunea setup and recoverey, deselecteaza automaticaly restart si da ok.acum ai obligat sistemul sa nu se mai restarteze cum vrea el.nu garantez ca asta e neaparat solutia la problema ta dar incearca.