| lolo23 a întrebat:

De ce cand vreau sa sterg fisiere care nu imi mai trebuie din :C imi spune ca nu am permisiunea sa sterg acest fisier? cryingcrying

Helpp!

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

De obicei acele fisiere sunt indispensabile bunei functionari a pc-ului.

| UNfriendLY a răspuns:

Uite o solutie
http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml
iei programu ala numit "unlocker"
dupa ce il istalezi (la instalare numai bifa alea cu ebay si alte prostii) dai click dreapta pe fisierul care nu vrea sa se stearga alegi unlocker si apoi DELETE si depinde de gravitatea fisierului ori ti-l sterge pe loc ori ti-l sterge dupa ce dai restart la pc (dar ti-l sterge orice ar fi)
pa

| karellen a răspuns:

N-ai drepturi de administrator. dar mai bine lasa fisierele din C acolo unde sunt. pentru ca dupa vei veni tot aici sa intrebi de ce nu-ti mai merge Windows-ul

| western a răspuns:

Poate il ai deschis in bara de program (in stanga ceasului, jos) daca nu apasa CTRL+DELETE oriunde pe ecran si cautal la categoria ACTIVYTI si daca e acolo inchidel.

| georgianna a răspuns:

Inchide fisierul cu pricina si incearca din nou stergerea.De asemenea pot fi unele fisiere care daca s-ar sterge ar afecta buna functionare a sistemului.
p. s:cand vrei sa stergi ceva definitiv(se va pierde si din recycle )shift apasat si tasta delete.