| guess_who a întrebat:

De ce copii sunt in general mai timizi cu persoane de varsta lor, decat de adulti?

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asa este felul lor happyNu toti sunt asa dar marea majoritate cam asa fachee hee

auran
| auran a răspuns:

La fii-mea este invers...

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nu suntem mai timizi unu-l fata de altul, noi suntem mai mult de parinti, cine din zilele astea mai ii spune ceva parintelui? Eu mereu vorbesc cu prieteni, nu cu adultihappy

| domidoc a răspuns:

Aiurea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca adulti inspira incredere si traim mult alaturi de ei (ma refer la parinti si bunici ), pe cand daca un copil vorbeste cu un alt copil care e cam de aceiasi varsta ii este mai greu sa interactioneze si sa initieze o discutie facand primul pas, ...pas care lar scapa de timiditate.

| BuMeRaNg a răspuns:

Pai nu stiu cred ca din cauza ca stiu ca au cam aceeasi varsta si probabil apare si orgoliul...atunci cand crezi ca celalalt este mai bun decat tine sau u esti mai bun ca el...asta este parerea mea.big grin