| ⅓Al€X_Red Mx⅓ a întrebat:

De ce cum instalez driverul la placa video nu mai merge windowsul, adica nu mai intra deloc in windows, iar cand dezinstalez driverul din safe mod merge iar. Ce pot face? Fundaaa:XX, help!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Fa-i un up-date la placa de baza si apoi instaleaza driverul pentru placa video! si mai fa si un up-date la Bios! trebuie sa mearga!(numai daca sunt incompatibile ...nu merg)

| Ingerasull99 a răspuns:

Instaleaza driverul si dupa dai un update la driver sau ia tu un update de la driver de pe net si instaleazal. posibil ca driverul tau sa faca bube.

| Alexandruuu3 a răspuns:

Adica "nu mai intra deloc in windows" fi putin mai explicit.Problema asta ar avea destul de multe cauze una ca driverul nu-i bun sau ca s-a ars placa video etc listai lunga... In orice caz creca sti ca instalarea unui driver de placa video nu-i asa usoara.Intai trebuie sa te asiguri ca driverul este cel compadibil cu placa video sau trebuie intai sa dezinstalezi driverul vechi si dupa care il pui pe cel nou.Nu pui unu dupa altul. Zimi si mie ce placa video ai si ce windows ai! Poate reusesc sa-ti dau un site de unde iti poti obtine un driver compatibil cu placa video.

| Uddiu a răspuns:

Poti lua alt driver pentru placa video sau sa reintalezi windowsu. Spune ce placa video ai si ce windows.