| Lukas1994 a întrebat:

De ce multi considera ca este ilegal ca ai la tine un cantar de bijuterii? Stiu ca ar fi folosit pentru oricealtceva decat bijuterii dar oare chiar este ilegal sa ai asupra ta un cantar de bijuterii?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu, nu este ilegal.
Cantarul de bijuterii este folosit pentru masuratori de precizie intre cateva zecimi de grame pana la cateva grame, unde este nevoie. Utilizarea lor este frecventa la cantarirea bijuteriilor, in chimie si nu numai, pentru masurari exacte de greutate.
Dar, pentru niste politisti necunoscatori (care confunda canepa cu canabisul) poate da de banuit.

| WaterDrop a răspuns:

Exista vreun articol in lege care sa iti interzica asta? Normal ca in cazul unui control, politia ar banui ca il folosesti pentru a vinde droguri, caci suntem prea saraci sa avem diamante laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e ilegal. De ce ar fi? Ce poti face cu acel cantar? Nu e o arma sau ceva periculos. Insa, poate da de banuit. Cu un asemenea cantar, si vad ca nu a scris/intuit nimeni de aici, poti sa cantaresti altceva. Poate anumite prafuri, plante. Stii tu.

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu e ilegal dar da de banuit... E ca si cum ai cara dupa tine un bong, nu e ilegal dar e cam aiurea sa incerci sa convingi pe cineva ca fumezi tutun la el.

| tehno125482 a răspuns:

Nu cred ca e!

| tehno125482 a răspuns:

Considera ca e ilegal pentru ca e dubios