| anadolshe a întrebat:

De ce ne da carti suplimentare de ce sunt importante cartile?

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ca sa iti intre ceva in capul ala...dar pe cine pacalim?
traiesti in Romania ...capul ala nu trebuie decat sa il folosesti in sus si in jos, si te-ai scos...

| mgtow a răspuns:

Ca sa va umple capul de nervi si (anumite conocimente) care din pacate sunt putin folositoare in viata cotidiana, ce sa-i faci asta e scoala.

| Dash a răspuns:

Poate ca sa invatati din ele...

| shadovv a răspuns:

Cartile sunt cel mai bun mod de a transmite informatia! Trebuie sa inveti din carti! Citeste caci iti dezvolti caracterul, ratiunea, ideile!

| Klepto a răspuns:

Cand masa n-o sa fie echilibrata si cand n-o sa poti face nimic pe ea, atunci sa vezi cat de importanta este cartea.
Stiu ca suna ciudat, dar jur ca am auzit ca unii oameni citesc chestiile astea numite "carti" si auzi ceva si mai ciudat, cica raman cu ceva dupa ce le citesc si invata din ele.Ce ciudat suna nu?

| iEmonel a răspuns:

Ca sa iti dai cu ea in cap si sa zici: Facebook! loser

| Raducu1 a răspuns:

De ce ne da carti suplimentare? De ce sunt importante cartile? Ca sa nu ajungi pe strada si sa cersesti 24 din 24 si ca sa ai o minte, fara carte n-ai pic de minte n-o sa mai ai nicio diferenta fata de un animal sau o planta in ceea ce priveste mintea.Si se stie:Cine are carte, are parte!

| iEmonel a răspuns (pentru Raducu1):

Si cu facultate poti ajunge la cersit.
Poti sa fii intelept si fara sa citesti vreo carte si nebun ( prost ) chiar daca citesti sute de carti.

| Raducu1 a răspuns (pentru iEmonel):

Adevarat,dar o scoala si o educatie tot trebuie sa ai.

| anadianalove a răspuns:

Cartile sunt folositoare pentru a ne face o cariera.