| SilentRp a întrebat:

De ce nu merge sa pun o placa video DDR2 pe pc-ul meu pe care am o placa video DDR? Bag placa video in slot (se potriveste), se aprind vreo 2 leduri, porneste coolerul dar nu imi da imagine. Precizez ca se aude si un sunet cand pornesc calculatorul gen cand apesi pe Delete si intri in bios (nu confundati sunetul cu acela care il scoate cand nu ai ram in pc).

Răspuns Câştigător
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Pentru ca placa de baza nu suporta si nu a fost proiectata cu tehnologia ddr2. E atat de simplu... E ca si cum ai zice. De ce nu am intrare usb la televizoru cu tub...

| SilentRp explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Stiu ca e simplu. asta mi-am zis si eu ca nu sunt atat de batut in cap laughing. Am citit pe net ca trebuie sa mearga si am zis sa pun o intrebare. Multumesc de raspunsuri.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru SilentRp):

Pai era imposibil ca ddr 2 sa mearga pe slotul de ddr 1 daca ddr 2 a fost facut dupa ddr 1 prin urmare avea alte frecvente si capacitati?

| SilentRp explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Eu citisem pe net ca toata treaba este sa se potriveasca in slotul placii video si merge. De ex sa nu fie PCI express. Eram in dubii si am zis ca nu strica sa intreb. Ms inca odata pentru raspunsuri!

4 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Nu-ți suportă placa de bază