| roxana1995 a întrebat:

De ce o femeie gravida nu are voie sa mearga la inmormantare?

6 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Deoarece se va simţi foarte rău, şi va visa morţi în continuu, dar nu este ceva adevărat, cred eu, este doar o superstiţie, un mit.

| UNfriendLY a răspuns:

Hai sa va iau miturile in p. frate exista 2 explicatii logice tu nu gandesti? 1) mit/superstitie
2) evident ca daca era o persoana apropiata, se va simti rau si va dauna sarcinii
m-am saturat de toate panaramele astea de superstitii, suntem o tara care traieste numai in ca***uri d`astea.
uitete aici www.youtube.com/shaytards dai sa vizionezi videouri cu 1 luna in urma cand era aia gravida in ultima luna sa vezi acolo cate si ce facea, ce mentalitate diferita la ei.
oricum daca nu am atins subiectu dorit de tine imi cer scuze dar trebuia sa ma descarc undeva :), prea m-am saturat de miturile astea.

| perro12 a răspuns:

Este voie sa mearga, dar daca incepi sa plangi, esti stresata il poti afecta pe "junior" si de aceea este recomandat sa nu mearga.

HF

| cocolina a răspuns:

...Acestea sunt vorbe din popor, nu ii poate interzice nimeni sa mearga la inmormantare... dar asa se spune din batrani Un motiv solid nu exista pentru asa ceva unul real ar putea fi grija fata de fat a. i situatia creata sa nu ii dauneze mamicii N.r NU MA LOGASEM INCA:d

| DyaNa1337 a răspuns:

Suna a superstitie tongue si eu sunt satula de ele >.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...Acestea sunt vorbe din popor, nu ii poate interzice nimeni sa mearga la inmormantare... dar asa se spune din batranihappy Un motiv solid nu exista pentru asa ceva unul real ar putea fi grija fata de fat a. i situatia creata sa nu ii dauneze mamicii