| Andreea011 a întrebat:

De ce oamenii zgarcitii(avari) sunt nefericiti?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unii fiind rai dupa ceea ce fac asa primesc, Dumnezeu are grija de fiecare si nimeni nu scapa daca face rau la altcineva. Nici nu socializeaza mult se obisnuiesc cu viata rutinara si e normal sa fie cu tristetea in suflet.

| Dumnezău a răspuns:

Cine zice ca fiind zgarcit esti nefericit? Eu sunt al dracu de zgarcit,dar mi-e foarte bine,ma bucura multe lucruri,nu am nevoie de multe ca sa fiu fericit,si totusi,pot fi in acelasi timp,si zgarcit. Daca ai presupus,din definitie ca avarismul = X nu ajuta pe ceilalti,esti cam idiotica,poti fi foarte fericit(a) si neajutand pe nimeni,punandu-te pe tine pe primul loc,ceea ce, de altfel, e si foarte normal.

| Andreea011 explică (pentru Dumnezău):

Daca vrei sa stii nu era vorba de mine doream doar sa stiu ce cred ceilalti... idiotule

Răspuns utilizator avertizat
| LEMONNN a răspuns:

Pentru ca oamenii zgarciti nu au prieteni.pentru ca nimeni nu se apropie de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zgarcitii nu sunt fericiti deoarece se inchina banului dar banul nu aduce fericirea, nu o poate cumpara nici inlocui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, nu generaliza. Probabil ca unii din ei sunt nefericiti in privinta acestei trasaturi deoarece nu au bucuria de a imparti si lumea nu se uita la ei stiind ca sunt zgarciti si, deci, inutili in cazul acesta.