| superman12494 a întrebat:

De ce omul se poate descarca doar in a zice prostii

2 răspunsuri:
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Un razboinic actioneaza, doar un prost reactioneaza!
Multi oameni se trezesc in fiecare zi si habar nu au unde vor sa ajunga cu viata lor si se multumesc cu nimicuri!
E mult mai usor sa injuri, sa dai vina pe ceva sau pe cei din jurul tau pentru esecurile pe care le ai in viata decat sa fi puternic si sa lupti pentru ceea ce iti doresti!
Pune-ti 2 intrebari:
1.Ce vreau sa fac eu tot restul vietii mele? Ce te face fericit? Ce ai accepta sa lucrezi si sa faci acel lucru chiar si fara sa fi platit? Daca ai o pasiune si lupti si devii foarte bun la acel lucru, iti poti face propria afacere.Nu exista om bun de nimic.
NU VOI CREDE IN VECI PE NIMENI DACA IMI SPUNE: NU POT SA FAC NIMIC IN VIATA!
si a 2-a intrebare:
Ce fac eu zi de zi pentru a ajunge acolo unde imi doresc?
(Nu poti ajunge cantaret daca tu canti la chitara doar o data la 3 luni)
De aceea omul se descarca mai usor prin a zice prostii.E mai usor sa dai vina pe ceilalti ca un las si sa injuri, decat sa lupti in viata pentru ceea ce iti doresti! Prin intelepciune nu prin forta musculara

| harciog a răspuns:

Pentru ca reflecta sinceritatea in legatura cu ceea ce simte pe moment.