| Aberda a întrebat:

De ce pisicile mănâncă iarbă?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar o anumita iarba.
https://biotur.ro/iarba-matei/

| ReddY25 a răspuns:

De curiozitate

| dolceromania a răspuns:

La început și animalele erau vegetariene, probabil nu au uitat acest lucru!

| MironMihaela a răspuns:

Popular se crede ca le dor capul...dar cred ca au nevoie de clorofila, de ceva verdeata.

| Emy52 a răspuns:

Mănâncă iarba ca sa vomite.
Serios

Ele, când se spala, înghit mici ghemotoace sau fire din propria lor blana. Iarba la ajuta sa vomite și astfel elimină parul.

Cel puțin așa am auzit și am citit niște articole, deci eu tind sa cred și pentru că am găsit din surse diferite și pentru că...am văzut cum vomită o pisică, in spatele blocului happy

Funda? happy