| wizopo2 a întrebat:

De ce se tot pun pe TPU, mai recent, intrebari gen : " Dumnezeu exista sau nu? sau "Nu credeti ca lumea asta nu mai are atata credinta?". Pe mine ma deranjeaza mult cand le vad, nu stiu de ce, nu le suport, si nici nu suport sa se vorbeasca ceva contra religiei ortodoxe. Imi puteti explica de ce se pun intrebari din astea?

Răspuns Câştigător
| lila36 a răspuns:

Pentru ca multi sun prostilaughing
eu stiu ca dumnezeu exista si ca de fiecare data can imi zic rugaciunea simt ca e langa mine

2 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

De unde să putem noi să-ți explicăm ce gândesc alții?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi e necredinciosi, si asta ii sperie.altii e curajosi, si injura negand existenta unui creator.altii e copchii fara minte si cred ca ii vor apara parintii in fata mortii si a vesniciei.altii nu cred ca vor muri deloc, isi inchipuie ca vor trai pentru todeauna.altii nu pot sa explice de ce somnul e vecin cu moartea, dar vor sa-l vada pe Dumnezeu ca sa se convinga de ezistenta lui.fie ca putina noastra minte sa nu fie o piedica pentru Bunul Dumnezeu in a ne ierta si a ne salva pe toti de moartea vesnica in virtutea sacrificiului fiului sau Iisus Hristos.