| Orbithh a întrebat:

De ce sexul este atat de important intr-o relatie?

14 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Pentru ca mentine relatia ca sa spunasa.dar baietii sunt nioste porci, unii, care vor numai sex.nu e bine sa iti incepi viata sexuala la o varsta asa frageda.

| Ecea a răspuns (pentru SuperGirl122222222222):

Da,pe la 17 ani baietii asta vor.
Insa femeile cand trec de 20, isi doresc doar sex, nimic mai mult.

Sexul intr-o relatie inseamna totul.Nu merge asta, nu merge nimic.Degeaba ne intelegem bine daca nu ne potrivim la pat.Asta o sa o invatati voi cand o sa cresteti.
Cunosc femei care au barbati doar pentru sex,nu au o relatie,nu locuiesc impreuna,nu nimic, pur si simplu se intalnesc pentru asta.Iar cand spun femei, ma refer la 25+.
Si sa va spun un mic secret. Femeia care are iubit si spune ca sexul nu este important intr-o relatie, e clar ca nu este satisfacuta si relatia nu o sa dureze.

| ZvT a răspuns:

Dacă la vârsta ta te procupă sexul atunci nu văd decât un viitor strălucit pentru tine.

| Orbithh explică (pentru ZvT):

...nu ma preocupa sa stii...doar am vrut sa stiu si nu ma mai critica pentru ca nu ma cunosti.

| evilcookies a răspuns:

Determina daca partenerii sunt compatibili sau nu. Cu timpul, din relatie dispare acea "iubire" ca la inceput si singurul lucru care i-ar m-ai tine uniti in afara rutinei de zi cu zi (asta implica obsnuinta unuia cu celalalt), ar fi sexul care i-ar scapa de stres... cand un partener nu-si mai gaseste "eliberarea" de stresul acumulat la serviciu/scoala/bla bla bla acasa, atunci el cauta in alta parte (adica in afara relatiei curenta/stabila).

| harciog a răspuns:

N-am sa fiu certaretul tau dintr-o moralitate total inexistenta la mine.Degeaba incerci sa insinuiezi ca nu asta te intereseaza cind, foarte simplu, insasi intrebarea o spune.Problema ta este ca poate nu esti interesata sexual de actualul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie de casnicie e important ca faci copii si confera o atasare intima mai mare intre parteneri. in rest e ceva sec, ce nu duce la nimic bun; decat la o placere foarte scurta pe care unii pun pret

| GringoPT a răspuns (pentru anonim_4396):

Si asa isi incheie prea-cuviosul parinte (viitor calugar, episcop al Tarii Romanesti) citatul.
Las-o asa frate, a scuze, parinte. Daca tu nu vezi nimic bun in a face sex, imi pare rau pentru tine. Dar doar asa ca sa stii pe viitor, sexul e bun si pentru sanatate!
Atentie Yonelutza1999: nu am zis ca e bun de la varsta ta (daca esti fatata in ´99)

| Dubaster a răspuns (pentru GringoPT):

Samilieilajoc

| anonim_4396 a răspuns (pentru GringoPT):

,,Daca tu nu vezi nimic bun in a face sex, imi pare rau pentru tine'', Nu am zis ca nu vad nimic bun. Of, greu cu logica asta. Stiu cat de bun sau cat de putin bun e. Vad ca esti genul de persoana care daca te-ai giugiulit un pic ti se pare ca esti brue lee + van damme. Cred ca dovada de mai multa putere da cel care se poate abtine, ceea e este o virtute. Hai sa te intreb o chestie, ce preferi sa iti iei femeie una care a fost,, compostata'' de fiecare data cand a avut ocazia si care probabil ca se va giugiuli si cu altii(din obisnuinta) in timp ce tu o iubesti ca pe o sotioara devotata, sau o fata serioasa la care de preferinta tu sa fii primul si ultimul? Nu gasesti nici o diferenta intre om si animal? (cu toate ca si ele au perioada lor pe care o respecta si cand o fac nu se umfla in pene de parca ar fi inventat mersul pe jos). Cat despre prima ta fraza...nu esti decat unul dintre cei care incearca sa para interesanti, insa fara succes. In felul asta nu rezolvi nimic. Sanatace!

| GringoPT a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca ai suferit mult din dragoste. Nu trebuie insa sa traiesti toata viata cu ideea ca urmatoarea o sa fie la fel ca celelalte pe care le-ai avut. Toti au suferit din asta (cel putin, eu am trecut prin necazurile astea).
In legatura cu "luatul de nevasta", aici nu ai nimerit-o, eu fac parte din cei care mai adauga un "+" sau un "Like" (cum se poarta acum) pentru cei care iau "compostate". Iar "fata serioasa la care ai fost tu primul si ultimul" nu exista, n-a existat si nu va exista vreodata, femeia e ca pisica la care daca i-ai dat carne vie odata, pe urma cand o sa mai incerci sa faci o friptura n-o sa te lase pana n-o "mai servesti" inca o data.

App: ce vreau sa zic, nu vreau sa fie interpretat ca lectii de viata. Astea sunt doar parerile mele si cum inteleg eu viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GringoPT):

Pai: 1 Nu am suferit din dragoste, probabil ai interpretat gresit.
2 Fete serioase exista la care poti sa fii nu numai primul si ultimul, dar si singurulwinking. E adevarat, poate mai rar ca altadata insa depinde si in ce cercuri te invarti.
3 La fel si exemplul cu psicile. Este relativ. Exista si,, pisici" care stiu sa se multumeasca cu ce lise pune in fata. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca la romani se zice ca p[a]ula e stalpul casei.sau impaciuitorul.

| Yuly27 a răspuns:

Pentru un baiat, daca nu faci cu el inseamna, el inelege ca nu i accepti iubirea, pentru noi baieii sexul reprezinta contopirea placerii cu sufletele perechilor noastre, ceva de genu big grin, deci daca partenerul tau te iubeste cu adevarat si tu la fel, atunci cand faceti sex ar trebui sa va simtii bine cu adevarat si sa va indragositi si mai tare, ma rog nu stiu daca inelegi dar sper sa te ajute big grin prin concluzie pentru baieti sexul este ceva important ce ajuta relatia sa evolueze tongue