| caramelagurl33 a întrebat:

De ce sunt atat de multe inundatii?

18 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"Pentru ca oamenii nu mai au grija de natura si o distrug. Padurile care erau ca o bariera in calea norilor aducatori de ploaie sunt taiate cu salbaticie, iar oamenii nu mai planteaza alti copaci in loc. Orasele si satele sunt din ce in ce mai poluate si din aceasta cauza stratul de ozon, care apara ca o cuvertura Pamantul, este din ce in ce mai subtire. Lipsa stratului de ozon produce schimbari bruste de vreme. Au loc mai multe furtuni, caderi de grindina sau vijelii. In partea de sud a Romaniei au aparut in ultimii ani si tornadele." http://copii.sanseinplus.ro/? class=content&method=index&lang=1&ctid=32&mid=193

| pepe a răspuns:

Din cauza schimbărilor climatice şi a încălzirii globale apar fenomene meteorologice extreme care pot avea urmări catastrofale.

| Skylerx a răspuns:

Din cauza vremii.

| Emena a răspuns:

Deoarece ploua straight face si canalizarile sunt infundate oh go on

| ioana181 a răspuns:

Pentru ca ploua...

| zacrazy a răspuns:

Pentru ca ploua mult.

| dot a răspuns:

Ne bate Dumnezeu

| Diiiiiia a răspuns:

Pentru ca ploua.laughing))

| mafi5 a răspuns:

Buna
inundatiile le poate aduce doar Dumnezeu pentru El poate aduce ploii
fundita?batting eyelashes

| LostInDreams a răspuns:

Pei, inundatiile au loc mai ales in zonele din apropierea unui rau, acesta isi mareste volumul din cauza ploii excesive si depaseste albia, datorita curentilor puternici iese cu mult peste mal.Ploaia in cantitati mari se strange unde poate(in santuri, gropi etc) si creste creste creste pana ce da pe afarabig grin. datorita poluarii(presupun) si caldurii excesive care a fost acum ploua destul de mult, iar vantul puternic nu favorizeaza cu nimic situatia in binesad. Asta e...nu putem decat sa asteptam sa se termine, nu va ploua mereu.straight face

Răspuns utilizator avertizat
| AlinSUNT a răspuns:

Pentru ca DN-ZEU da ploaie si canalele sunt infundate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penuru ca trebuie, ai dreptate, mai nu tu te-ai ales soarta deci indur-o

| ma7r1x a răspuns:

Din cauza incalzirii globale

| Jonas Brother a răspuns:

Din cauza incalzirii globale!

| VladutzUcj a răspuns:

Asa vrea Domnul laughing

| asaafostodata a răspuns:

Pentru-ca asta e voia Domnului.
Si noi nu putem face nimic contra.
Si pentru-ca suntem prea rai, iar Dumnezeu ne pedepseste, ca sa ne trezim odata din cosmarul asta pe care noi ni-l cream.

| ludmila a răspuns:

Pentru ca ploua prea mult!