| BUBULINA a întrebat:

De ce traim ?

19 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Sa speram, sa iertam, sa iubim love struck

| mistikk a răspuns:

Degeabastraight face

| mika a răspuns:

Sa ne bucuram de viata, sa plangem sa suferim, sa fim fericitii romanii saraci si sa murim tongue

| GdX a răspuns:

Mai invata citeste, si ai sa iti dai seama ca sunteam fiinte neinsemnate in Univers. Si o sa realizezi ca intrebarea ta nu are raspuns.

| Cineva! a răspuns:

Traim pentru ca Dumnezeu ne-a creeat.
-->Exista o legenda care spune ca fiecare om traieste pe pamant pantru a`si gasi jumatatea.
-->Traim pentru a respecta poruncile creatorului nostru si anume Dumnezeu.
-->Traim pentru a ne bucura de viata, pentru a avea un copil, o familie si pentru a duce o viata decenta.
---- si ca sa comentez unele raspunsuri; Viata nu inseamna numai suferinta si tristete.Viata e frumoasa, numai ca trebuie sa stii sa o traiesti.(Majoritatea gasesc suferinta in orice; ca s`au despartit de iubit/a de ex; fara sa se gandeasca ca sunt oamnei in lumea asta care nu au maini, picioare, care nu aud sau nu vad sau au fel de fel de boli si sufera cu adevarat).
. Trebuie sa stii sa traiesti viata asta! Pentru ca viata asta decide viata de apoi.si e pacat. Daca vrea Dumnezeu poti duce pe pamant o viata minunata:X.Asta evident daca respecti poruncile sale. Daca intrebi chestia asta pentru ca ai vvreo problema ceva, am zis, roga`te la Dumnezeu si incearca sa fii un"ingeras"si asta te va ajuta cel mai mult:X.
----Deci in concluzie, traim viata asta pentru ca avem niste scopuri(a dea ne pregatii viata de apoi, de a ne gasi jumatatea si de a ne intemeia o familie, de a respecta poruncile lui Dumnezeu )
...Desi stiu ca degenerez un pic de la subiect zic:oamenilor nu ar trebui sa le pese prea mult de banii, profesia, distractiile din viata asta.Pentru ca viata`i scurta si unu din cele mai importante scopuri pentru care traim e acea pregatirehappy
.
Am degenerat un pic de la subiect dar sper ca ti-am fost de ajutor
. Numai bine!

| Pământul a răspuns:

Pentru ca ne'am nascutus.

| Pământul a răspuns:

Pentru ca neam nascutus. daca nu neam fi nascutus, n-am traimus acumus.

| cinevainpanamea a răspuns:

Ca sa avem de ce sa suferim

| alexa15_9959 a răspuns:

Ca sa facem umbra pamantuluilaughing

| Deny_8224 a răspuns:

Ca sa fim fericiti

| irina20 a răspuns:

Ca sa mancam
Ca sa bem
Ca sa fumam
Ca sa f... facem dragoste big grin

| MysteriousVIP a răspuns:

Traim ca sa Murim

| ambutisare a răspuns:

De trefla

| bluestar a răspuns:

Pentru ca cineva a stiut cum sa ne creeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ne omorim ca chiorii intre noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu murimlaughing.winking

| dany4ok a răspuns:

Mai bine zis care e scopul nostru?

De secole fiecare om isi pune intrebarea asta desi inca nu exista inca un raspuns bine definit. Din cate am auzit la Biserica traim sa il preaslavin pe Dumnezeu.

| maryops a răspuns:

Ca sa iubim

| lya_3263 a răspuns:

Ca sa facem paguba

Întrebări similare