| lolvere a întrebat:

De ce trece timpul asa de repede?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Yukidaruma a răspuns:

Timpul trece repede atunci cand suntem ocupati, facem lucrurile care ne plac, si atunci trece repede, dar atunci cand ne dorim ca timpul sa treaca, atunci trece cel mai greu, de exemplu la ore la scoala, sa zicem la mate, cred ca destui din voi va uitati la ceas din minut in minut si asteptati sa treaca ora nu? laughing

| NemNUZ a răspuns:

Are antiradar si nu ii este frica?

| hunterpainting a răspuns:

Te misti tu prea incet.

| sabin89 a răspuns:

Din ziua in care ne-am nascut, incepem sa imbatranim. Un copil de 5 ani este deja in varsta fata de cel de 2 ani. Cel de 2 ani este mai in varsta decat cel de 2 luni; iar acesta din urma, fata de cel de 2 zile. De cand ne nastem, ne angajam intr-o cursa de 100 m garduri (de fapt, nu 100, ci 70 - 80) si ne grabim repede (parca nerabdatori) sa ajungem la...The end.

| greenabstract a răspuns:

Depinde. cand te plictisesti s nu ai ce sa faci trece greu big grin

| Chillcs a răspuns:

Timpu nu trece deloc.
Noi suntem de vina ca el trece, fiindca noi i-am dat o valoare. Masurand timpul, masuram si trecerea lui. Daca nu ar fi existat unitatea de masura pentru timp nu ai observa ca trece. Deci ne-am facut-o cu mana noastrahappy

| Cherilyn a răspuns:

C-asa vrea muschiul lui... rolling eyes

| Pitbull305 a răspuns:

Timpul ni se pare ca trece repede atunci cand suntem fericiti iar atunci cand suntem nefericiti si stresati timpul ni se pare ca trece greu.

| domaco a răspuns:

Carpediem(traiesteti clipa)eu asa am facut, nu am tinut cont de nimic,