| Cristina788 a întrebat:

De ce unele femei mor cand fac copii, adica mor la prima nastere?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

thinking Pentru ca apar niste complicatii in timpul nasterii. sigh Pot fi N de motive.
Este foarte trist, cand o femeie moare, dand viata. sad

| cornel a răspuns:

Deoarece pot aparea complicatiihappy

| n0name a răspuns:

Datorita complicatilor... Unele femei nu au sistemul imunitar afectat, iar unele il au si nu mai pot sa lupte cu microbii sau virusii cauzati de bolile fetusului.

| anonul a răspuns:

Dureri prea mari crying infectii, hemoragii, etc happy

| Audrey. a răspuns:

Principalele cauze ale decesului matern sunt hemoragia, infectiile, avorturile facute in conditii necorespunzatoare, eclampsia si travaliul obstructionat.
Din punctul meu de vedere, nicio mama nu trebuie sa moara dand viata...

| AlinSUNT a răspuns:

Se forteaza prea mult!(cred)