| CreepyCrow a întrebat:

De ce unele persoane imediat dupa ce se trezesc isi spala dintii, si de abia dupa aceea iau micul dejun? Eu stiam ca ordinea ar trebui sa fie inversa. Dupa ce te speli pe dinti si mananci e foarte aiurea cu gustul, stie toata lumeabig grin Deci care ar fi cea mai buna explicatie pentru ca o persoana sa aiba aceasta rutinaI don't know

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ordinea este să te speli, mănânci și apoi iar te speli.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Nu e logic pentru ca e aceeasi branza dupa ce mananca indeparteaza si impuritatiile noptii dar si mancarea. Cine are chef sa se spele de 2 ori pe zi dimineata si sa arunce pasta de pomana in ghiuveta sa fie sanatos.

| ゼロの a răspuns:

Poate ii place gustul de pasta si nu vrea sa o serveasca ca desert happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentrui da dimineata iti pute gura

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Te poti spala si inainte si dupa.
Eu mai fac asta, dar se termina repede pasta laughing Tu alegi.

| LIN2010 a răspuns:

Explicatia este simpla, in timpul de refacere a organismilui din perioada de somn,bacteriile din cavitatea bucala (gura) ''nu dorm''(ca tot este in top)si dimineata inainte de inceperea orcarei activitati este recomandat, odata ce te speli pe fata sa-ti faci si toaletarea dintilor(de dimineata), bineinteles este tot o recomandare si sa te speli pe dinti dupa fiecare masa, dar fiecare om pote sa-si stabileasca un program propriu, care devine cu timpul un tabiet.Respecte

| TiffanyღBJ a răspuns:

Pentru ca asa este corect. In timpul noptii se aduna o serie de bacterii, care trebuiesc indepartate. Normal este sa te speli pe dinti si inainte si dupa micul dejun.

| clorhidrat a răspuns (pentru TiffanyღBJ):

"Dacă execuţi un periaj corect, o apă de gură şi aţa dentară seara în mod normal nu ai nevoie să te mai speli pe dinţi când te trezeşti, o poţi face după ce mănânci." ->Sursa: http://dentmd.wordpress.com/......cul-dejun/

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru clorhidrat):

Bine, cum spui tu. Eu sunt medic dentist si "cred" ca stiu mai bine.

| Morrigan a răspuns:

Mda. nici eu nu inteleg thinking e ca si cum te-ai sterge la c*r inainte sa te c*ci

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a răspuns:

Ordinea ar fi Urmatoarea :
Te Speli pe dinti apoi mananci dimineata deoarece in timpul noptii in gura se aduna Bacteriibatting eyelashes
Iar cand inghiti mancarea acestea se duc mult mai usor in Stomac si creeaza disconfortbatting eyelashes

| clorhidrat a răspuns:

Ai dreptate, ordinea ar trebui sa fie invers. Mergi la toaleta pentru nevoia mare, cand te stergi la fund? inainte sau dupa?

| PookieBear a răspuns:

Pentru ca pe timpul noptii in gura si pe dinti se dezvolta tot felul de bacterii. Unii pur si simplu nu vor sa ingereze acele bacterii din motive de igiena etc.O alta explicatie ar fi ca inainte de micul dejun mergi sa iti faci toaleta : te speli pe fata si pe maini, automat unii considera ca in aceasta categorie intra si spalatul pe dinti si o fac din obisnuinta.Iar altii pur si simplu vor sa evite mirosul neplacut din gura din primele minute de la trezire.Depinde de persoana.Acuma logic ar trebui sa te speli si dupa micul dejunlaughing

| anutze a răspuns:

Care e rostul intrebarii tale?

| tagg a răspuns:

Nu stiu, si eu imi pun aceiasi intrebare!