| ramonna a întrebat:

De unde iti dai seama daca un baiat te iubeste cu adevarat si tine la tine? sau daca este pervers sau vrea doar o aventura? Ce fel de comportament au cei care te iubesc cu adevarat? si ce fel de comportament au cei care vor doar o aventura? Ca deocamdata nu poti sa-ti dai seama ca si cei perversi la inceput joaca teatru se prefac ca te iubesc cu adevarat si dupa ce se culca cu tine nu iti mai da asa multa atentie. De unde iti dai seama daca se preface sau te iubeste cu adevarat?

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Iubirea se simte, ceri ceva ce, indiferent ce-ai auzi, ar fi fara folos.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Indiferent de intentiile voastre, nu-ti garanteaza nimeni ca o relatie va dura sau va fi ce-ti doresti tu. Daca vrea doar o aventura nu va sta cu tine la vrajeli mai mult de doua-trei saptamani. Asta nu inseamna ca daca nu e aventura el isi imagineaza o relatie la fel ca tine. Iar daca te iubeste cu adevarat...asta se va vedea cu siguranta dupa ani. Trebuie sa treceti prin niste etape si s-ar putea sa nu-l iubesti tu cu adevarat. In principiu sfatul meu este sa nu te grabesti mai repede de 2-4 saptamani in patul lui, timp in care puteti iesi si sa fiti impreuna pentru a va cunoaste mai bine, si apoi sa te concentrezi pe comportamentul tau, nu doar pe dovezile lui de dragoste. Pentru ca nu-ti dai seama cat de mult depind lucrurile de tine. Daca-l pui prea mult la incercare in perioada cand va cunoasteti, inainte sa se lege relatia, s-ar putea sa ii arati o personalitate care il respinge din start.

| JeSa a răspuns:

Ramonna,

În opinia mea, atunci când băiatul iubeşte - se implică, respectând persoana de lângă el. Aşadar, dă mai multă importanţă valorilor eterne sau gândeşte că, "dragostea" înseamnă mai mult "implicare", ca - alegeri şi obligaţiuni decât să se gândească că, dragostea înseamnă mai mult - scuze. expresia - erecţii şi ejaculări. Recidivez, ori e mereu atent/curtenitor, ex. neechivalându-şi valoarea personală cu cea profesională, sprijinind femeia sau investând mai mult timp, vis-a-vis de relaţie; chiar ajungând să-şi modeleze/schimbe pers. de lângă el ş. a. m. d. Cât despre, cel ce este pervers sau aventurier, atunci decad cele spuse la prima. Automat, susţinând a doua cauză că - "dragostea" înseamnă mai mult erecţii şi ejaculări decât - alegeri şi obligaţiuni, primind ceea ce îi "trebuie" de la pers. în cauză. Prin urmare, găsindu-şi, mai mult ca sigur, o alta. Pentru că, după părerea lui - o alta, poate sau nu, va fi mai bună decât prima(şi tot aşa) - relativ, bazându-se pe percepţia de moment; chiar se încrede/merge pe principiul că - a conduce înseamnă control total şi dominaţie(gen "macho-man"), aşadar confundând bărbăţia cu curajul/tupeul. Într-un cuvânt gândind cu alt organ, mmm... decât cu creierul. Ca un alt ex. - îşi aleg - alţii pe altele, după nevoile sexuale şi nu pentru inimă(amante/dame de companie, etc.), doar pentru a obţine ceea ce îi "trebuia", neglijându-şi chiar viaţa spirituală ş. a. m. d...

April
| April a răspuns:

Sa stii ca nimeni nu-ti poate vorbi despre semne sigure care te pot incredinta despre existenta unei iubiri adevarate. Tu esti singura in masura sa-ti dai seama.Iti spun sigur ca toti, dar mai cu seama femeile, suntem inzestrati cu o calitate anume a inteligentei numita intuitie; ea iti spune, fara cuvinte, ce este fals si ce este autentic in sentimentee prietenului tau.Nici testele, nici alte tipuri de incercari nu pot furniza certitudini.Singura inima ta si inteligenta cu care esti dotata iti pot spune cine si cum este persoana cu care vrei sa intemeiezi o relatie.Nu trebuie sa faci nimic; fii doar atenta la glasul lor tacut, dar imposibil de amagit.Numai bine.

| beba a răspuns:

Nu ar trebui sa fie foarte dificil insa uneori ne lasam purtate de propriile sentimente si tindem sa exageram importanta unor gesturi pe care iubitul nostru le face.Pentru mine baiatul care ma iubeste este cel care nu ma preseaza sa facem sex( nici nu ar apuca sa o faca a 2a oarahee hee), e baiatul care stie sa asculte atunci cand ai o problema si nu stii cui sa i te destainui, e cel care "se prosteste"alaturi de tine, vorbind precum doi copilasi, cel care stie sa te faca sa razi in orice situatie(inclusiv in pat)."impostorii"sunt destul de usor de reperathee heedaca pune accentul doar pe dicutii legate de sex, te suna din an in pasti si atunci fireste sa faca aluzii la sexhappyori nu doreste sa se afiseze cu tine in vazul lumii.In principiu cred ca poti "simti" firea omului, cel putin mie asa mi se intamplahappy

| mecfoy a răspuns:

Poti sa-l testezi cu diverse, ca de exemplu sa gateasca pentru tine, sa renunte la unele trasaturi negative de caracter (mai superficiale) pentru bine lui si al vostru.
Cel mai sigur e sa nu joci niciodata cu toate cartile pe masa, si sa nu consideri o relatie serioasa pana nu devine intr-adevar serioasa. In felul asta pierzi mult mai putin in cazul in care se dovedeste ca nu era cine credeai tu ca e.
In general, trebuie sa stii sa citesti lumea, si sa fii atenta cum se poarta cu cei din jurul lui, sa fii atenta la povestile lui despre trecut, in felul asta iti dai seama ce fel de persoana este. Sa nu crezi ca daca se poarta tiganos cu cei din jur si frumos cu tine, inseamna ca nu e tiganos (de exemplu).
Per total, e greu de zis, tine ochii larg deschisi si cu timpul vei afla. Viata e o aventura, si astfel de probleme fac parte din viata!winking

| perla a răspuns:

Cand cineva vrea sa obtina ceva cu adevarat in viata persista, persista si iar persista pana cand a obtinut acel ceva, daca nu il lasa balta si gata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste se sacrifica pentru tine. Spune-i intr-o noapte sa-ti aduca muraturi. Daca se conformeaza inseamna ca te iubeste, daca se supara ca l-ai trezit, nu e sigur dar exista totusi sanse sa te iubeasca. Daca tipa, e aventurierhee hee