| iuandfto a întrebat:

De unde pot lua poze si stiri despre club penguin. As vrea un site exact si nu raspunsuri de genul google. Am cautat pe google si nu am gasit ce cautam. D-au fundita 100% happy.

Răspuns Câştigător
| anca_3211 a răspuns:

Aici gasesti ceva, dar e in engleza: http://en.wikipedia.org/wiki/Club_penguin si http://www.clubpenguinnews.net/ sau http://cp-mariya8.blogspot.com/ in romana.
Mult succes!

6 răspunsuri:
| iuandfto explică:

Anca, raspunsurile tale sunt foarte bune dar primul site nu merge, la al doilea nimeni n-a mai postat de mult nimic iar al treile il stiu. Eu vreau de fapt sa spun ca vreau ceva pentru blogul meu http://cpstiricp.blogspot.com/. As vrea un site de unde pot copia imagini.

| iuandfto explică:

BlackandWhite si raspunsul tau e foarte bun dar dupa ce am pus intrebarea pe TPU am gasit pagina de wikipedia pe net si am citit tot de acolo. Orcum mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Club Penguin este un joc online dezvoltat de Club Penguin Entertainment Inc., cumpărat apoi de compania Disney. Având ca jucători pinguini 3D, jucătorii se pot plimba, dialoga, juca jocuri mici şi participa la diferite activităţi, jucătorii între ei, în spaţii diverse.[1] După testarea beta, Club Penguin a fost făcut public, fiind lansat pentru publicul larg pe 24 octombrie 2005. Jocul are ca ţintă publicul format din persoane cu vârsta cuprinsă între 6 şi 14 ani. Un ţel al dezvoltatorilor a fost şi securitatea copiilor, astfel existând un mod, „Ultimate Safe Chat", folosit pentru chatul în siguranţă, filtre care opresc transmiterea de informaţii personale şi moderatori ai chatului. De asemenea, a fost lansată şi o altă variantă a jocului, Elite Penguin Force, pentru Nintendo DS.

Producători The Walt Disney Company şi New Horizon Interactive
Publicat de- New Horizon Interactive
Motor - Adobe Flash
Data testării beta - 22 august, 2005
Data lansării: 24 octombrie, 2005
Gen -Joc online
Mod - Multijucător
Tip joc - MMORPG
Media - Interfaţă web
Mod de lucru - Mouse, tastatură

Istoric şi dezvoltare

Dezvoltarea jocului a început în 2003, când Lance Priebe şi Lane Merrifield, angajaţi la New Horizon Productions (care a devenit New Horizon Interactive în 2005), în Kelowna, British Columbia, au sesizat nevoia copiilor de a socializa prin intermediul reţelelor. Când Merrifield a descris mai târziu situaţia, au decis să creeze Club Penguin atunci când au eşuat în căutarea „unui lucru cu componente sociale, dar sigur; şi nu numai atât".

Uite mai multe aici:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Club_Penguin

Sper sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.cp-pics.blogspot.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe google si scrie cp chats

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

H/f,fmd