| wizopo2 a întrebat:

Deci , am formatat partitia C si am reinstalat Windows-ul pentru ca nu imi mergea sunetul. Toate bune , dar cand am intrat sa ascult o melodie , programul mi-a spus : "Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device configuration.". Ce as putea face in acest caz ca sa se auda sunetul? Mentionez ca atunci cand deschid calculatorul merge , apoi dupa 30 de secunde imi da o eroare si sunetul se opreste.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara alta placa de sunet, o placa 5.1 destul de buna la maxim 50 de lei happy

| bitihacy a răspuns:

Downloadeaza Everest Ultimate si vezi exact ce placa de sunet ai, apoi frumos, cauta pe net producatorul placii si driverul aferent. Bafta!

| Ferra a răspuns:

Reinstaleaza driverul de sunet, nu e necesar sa reinstalezi windows-ul.

| Tudorand a răspuns:

Ai placa video?(verifica setarile)
verifica driverul de sunet. Da-l jos si reinstaleaza-l.(de pe placa on-board)