| mabell23 a întrebat:

Deci...sa o iau cu inceputul...ieri mi-am scos cardul de memorie din telefon ca sa-mi descarc ceva muzica, am bagat apoi cardul din nou in telefon si am vrut sa ascult o melodie...si scria fisier inexistent...l-am scos, apoi l-am bagat din nou si pur si simplu nu mai citea cardul...am incercat sa-l bag in alt telefon si il citea...acum am incercat din nou, il citeste dar nu-mi arata melodii, poze...ce sa fac ca astazi plec la mare si nu am timp sa-l duc la reparat...plzzz

3 răspunsuri:
| MaDaLiNoSt a răspuns:

In cazul unei defectiuni interne la card, trebuie doar sa-l formatezi si atat(formatarea elimina toate fisierele din card)
Daca ai telefon Samsung-> Setari-Detalii memorie-Cartela de Memorie-Formatare.

| mabell23 explică (pentru MaDaLiNoSt):

Da stiu dar problema e ca nu pot intra la detaliicryingnu-mi intra deloc!

| Nechifor_Denisa_1981 a răspuns:

Asa patesc si eu uneori... incearca sa il mai pui o data pe calculator sau laptop si sa vezi daca sunt fisierele acolo, dupa incearca sa il bagi si scoti din telefon de mai multe ori. Mie de obicei imi iese. Sper ca te-am putut ajuta!