| asy25 a întrebat:

Despre camera CANON EOS 500D : ce parere aveti? are functia aia cu blur?

1 răspuns:
| xsamisdx a răspuns:

Canon EOS 500D este dotat cu un senzor de 15, 1 Mpx APS-C CMOS si este capabil sa filmeze in rezolutie Full HD 1080p. Aparatul are ecranul LCD de 3" cu o rezolutie de 920, 000 dots si ISO extensibil pana la 12.800.
Camera pastreaza modul Live View si adauga modul de compensare a contrastelor Auto Lighting Optimizer si o interfata HDMI.

Argumente pro: meniul ergonomic
claritatea imaginii
ecranul lcd
filmare FullHD
usor la mana
Argumente contra: pretul
Folosesc acest aparat cu lentile Sigma 18-200 mm de 2 ani, este extraordinar. Il recomand tuturor celor care sunt la inceput in ale fotografiei si nu numai.