| catthshshshs a întrebat:

Din cate carti ati citit pana acum, care romane englezesti vi s-au parut cele mai bune? Mie imi plac toate romanele lui Thomas Hardy...In special Tess D'Urberville si Doi ochi albastriwinking

3 răspunsuri:
| catthshshshs explică:

Mersi mult Adina! Sper ca in curand sa citesc si eu din cartile spuse de tine...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff, e foarte greu pentru mine sa aleg dintre ele... Mi-a placut mult "Dracula" -Bram Stoker, imi place mult si Thomas Hardy. Mi-a placut si Nathaniel Hawthorne- "The Scarlet Letter". Ai citit Jude the Obscure de la Hardy? Merita citita. "The picture of Dorian Gray " de Oscar Wilde e tare frumoasa, la fel si "The Hours"-Michael Cunningham.
Astea imi vin acum in minte... e inca dimineata pentru mine big grin. Revin daca imi mai amintesc ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu placere. Daca mai ai nevoie de sugestii, trimite-mi un mesaj dupa ce le citesti pe acestea! Spor!happy