| kuka a întrebat:

E buna cerneala asta pentru tatuaje?

http://www.graphicsdirect.co.uk/......bottle.jpg

Eu o folosesc numai pentru desene in cerneala pentru ca e rezistenta la apa, dar peste cateva zile o prietena imi va face un tatuaj si va folosi cerneala asta. Vad ca este cam uleioasa, e bine pentru piele? Prinde? Voi ce stiti de tatuaje?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Mai bine mergi la un salon special pentru ca ala e un fel de tus si nu cred ca e bun, daca zici ca e si uleios...si mai nasol.
Eu stiam ca cerneala speciala pentru tatuaje are si un antiseptic in ea sa nu te infectezi. Da, la salon este foarte scump... dar daca iti doresti cu adevarat merita sa dai banii!
Treaba ta...bafta!

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

La tatuaje, cerneala e injectata in piele. Chiar vrei sa iti bagi cerneala de scris in piele? Daca te referi ca iti face un tatuaj temporar, adica un desen pe piele, tot nu e bine, ca nu prinde. Foloseste tus pentru piele pentru desen pe piele. Iar pentru tatuaj permanent, mergi la un salon.

| kuka explică:

Merci anonimule, deja mi-am facut tatuaj cu rotring cam de o luna si n-am patit nimic catastrofic :} e normal ca orice tatuaj
merci de info :}

| DMV a răspuns:

Nu e cerneala, e tus. Nu e buna pentru tatuaje. De ce nu mergi la un salon pro?

| Jonsdottir a răspuns:

Nu e cerneala, e tus si nu e bun straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este buna...eu tatuez cu tus rotring si ramane in piele si ramane negru...nu se decoloreaza...eu am un tatuaj pe mana cu tus rotring de un an si tot negru a ramas...nu mi sa infectat. nu s-a intamplat nimic.

| tatuajebrasov a răspuns:

Si eu sunt tatuator home made de peste 10 ani si la inceput tot cu rotring am pornit la drum,nu i adevarat ca se foloseste in puscarie tusu rotring,in puscarie folosesc alte inventii; arde talpa bacancului sau un obiect din plastic dupa care se da cu lama peste portiune arsa colectand pulberea astfel formata deasupra si se amesteca cu apa si asta i tusu pe puscarie, sau mai nou poste se poate bag tus in inchisoare, ce i drept ramane mai deschis decat tusurile speciale pentru tatuaj acum depinde si de pielea fiecaruia si la cine iti faci tatuaju cat de inchisa ramane culoare cateva modele cu tatuaje home made facute de mine vedeti aici http://tatuaje-brasov.blogspot.com

| PROFESSIONAL a răspuns:

Nu este absolut deloc buna. Este Tus Rotring, cel mai frecvent folosit tus pentru tatuaje facute acasa, nu este toxic insa nu iese negru deloc, ci albastru. Nu iti recomand sa mergi la un salon pentru un tatuaj, iti poti face si la cineva care face acasa la el cu aparate profesionale bineinteles si tusuri speciale din plante. Sunt tatuator de profesie si crede-ma dupa ceva timp o sa iti para rau pentru tatuaju ala facut cu rotring, e tattoo stil-parnaie. asa se fac la puscarie si nu numai. un om normal nu isi da seama zice bine fain tatuaju si bla bla, insa unu ca mine si sunt multi cunoscatori isi pot da seama ca e cu tus de proasta calitate(Rotring) si aparat din motoras si coarda de chitara, Asculta-ma si nu o sa regreti!

| Marin_Ghiulvesi_1982 a răspuns:

Eu folosesc tus CANDI si PANTERAXXX tribal cel mai bun tus an lucru nu an RECLAMA tus italian