| Bogdibgy a întrebat:

E ok sa iti faci tatuaj cu tuș facut din mină de creion combinata cu apa?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, se fac asemenea "tatuaje" vopsite, pentru diferite ocazii sau pentru o durata mai scurta, dupa care pot fi spalate fara urma.

| Bogdibgy explică (pentru Bula):

Cu acul ma refer, e sanatos daca intra in piele?

| Bula a răspuns (pentru Bogdibgy):

Depinde cat intra in piele.
Cu acul este deja pe jumate tatuaj sau chiar poate lasa si urma definitiva sau de luuuunga durata.

| Bogdibgy explică (pentru Bula):

Am tus dar doar albastru

| Bula a răspuns (pentru Bogdibgy):

Te sfatuiesc sa folosesti metoda de tatuare temporara Henna, care se poate si indeparta.

| Bogdibgy explică (pentru Bula):

Ehh imi fac permanent oricum nu contează

| Bula a răspuns (pentru Bogdibgy):

Pai, permanentul iti va ramane pana la sfarsitul vietii sau va putea fi scos prin jupuire (taierea cu piele impreuna).
La multe locuri nici nu te angajeaza daca ai tatuaj!

| Bogdibgy explică (pentru Bula):

Am deja. nu il tin mult

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Da, daca vrei sa faci o infectie si sa te imbonlavesti daaa.