| T!mea a întrebat:

E urgent. trebuie sa desenez pentru maine un desen de primavara dar nu am nicio idee ce sa fac. dati-mi va rog frumos niste idei.

14 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Foarte multe idei poti gasi dand click aici : http://www.google.ro/......tp?/images
Succes si sper sa-ti iasa cum doresti! ~.^

| waXonwaXoff a răspuns:

Www.desenatori.ro scrie 'primavara' in casuta aia si iti arata o mie si una de desena, si iti arata si cum le-a desenat autorul!
Succes! Eu il folosesc, garantez minim 9.

| asya a răspuns:

Poti sa desenezi un petec de zapada din care se lupta sa iasa un fluturas sau soarele cu dinti luptandu-se cu norii... ceva semnificativ...peisajele deja sunt prea comune!

| stefangeles a răspuns:

Deseaneaza flori de primavara(o vaza, un camp, ...etc) big grin sau deseneaza copaci infloriti (o alee, o livada, un pom in mijlocul unui camp) ...etc

| Nita a răspuns:

Ai putea sa desenezi un peisaj, la marginea unei paduri in care sa faci o casuta din lemn, langa ea un mic rau cu un pod si un drum care sa duca de la casa in padure. Succes eu am luat 10 pe un desen asemanatorwinking

| alisalisa a răspuns:

Ai putea sa desenezi niste copaci infloriti, ghiocei, alte flori, niste pasari care zboara pe cer, soarele, cam asa ceva, poate si niste copii

| (0$t!n@ a răspuns:

1.niste flori(viorele, albastrele, lalele)
2.vietuitoarele cum ies la viata
3.plantele cum infloresc

| JokKer a răspuns:

Deseneaza niste campii si trei patru vrabii care zboara si doua care stau jos si ca uun fel se minghie adic se saruta la la la. Eu asa am facut, mi-a pus zece si mi-a zis ca e un desen superb si ca e pacat daca nu am sa-l pun in rama. Daca nu-ti place ideea uite pe google. Mereu de acolo copiez ideile. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea face ceva ce-ti place tie.lasate purata de val. eu asta am facut la un concurs, si am luat locul I.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ai putea sa desenezi o fata mai frumoasa care sa fie zana primaverii, multi copaci cu floricele si niste lalele sau ghiocei. "Te pup dulce. Ma numesc Andreea."

| ana1999 a răspuns:

Deseneaza o campie cu flori (in special lalele si ghiocei), copii care se joaca si pasari.

| vitioc a răspuns:

Deseneaza si tu aceeia ce vezi pe afara sau copie cu coperta dintr-o carte

| Cernea_Bogdan_1995 a răspuns:

Poti sa faci asa:
1.Desenezi toata foaia in albastru cu putin negru
2.Desenezi niste copaci cu creionul dar fai maca frumos
3. Dupa ce ai terminat totul deseneaza tot conturul cu negru
Si ai terminat.