| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Ebay in SUA e un fel de Emag în România? Cei care si-au comandat produse de pe Ebay SUA în cat timp ajung produsele? Și sunt exact ca în poze?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ebay este cea mai mare platforma internationala online din lume, cu milioane de vanzatori si cumparataori (de vreo cateva mii de ori mare ca Emag-ul sau olx.ro din Romania).
Pe ebay se vand atata produse noi cat si vechituri!

Depinzand de unde este localizat vanzatorul, poate veni din orice colt al lumii, in cateva saptamani sau cateva luni.

Da, produsele sunt exact ca in poze, doar calitatea s-ar putea sa nu fie cea asteptata, pentru ma majoritaea produselor noi vin din China, Indonezi, tailanda, Filipine si marfa este de calitate proasta.
Ce vine din America, Australia, Canada sau Europa, ai sanse sa fie calitativ mai bune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un fel de okazii.
amazonul e un fel de eMAG

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Exact. Buba e ca de cele mai multe ori nu merita sa dai si TVA si transport destul de mult si taxe vamale in plus, in functie de valoare.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică:

De obicei se respecta data estimativa a livrării produselor? Adică de exemplu dacă scrie livrare estimata 01.08 2020 -01 09 2020. În data de 01 09 2020 ajunge cel târziu?

| CataCatalin994 a răspuns:

Ebay in SUA e un fel de OLX in Romania, nu de eMAG.