| Cosminel1192 a întrebat:

Este bun programul acesta?

Luni: Spate + trapez sau triceps
Marti: Piept + biceps
Miercuri: Brate
Joi: Spate + trapez sau triceps
Vineri: Piept + biceps sau umeri
Sambata: Picioare
Duminica - pauză

* E bine dupa program sa alerg cate max. 30 min la banda si bicicleta?

As vrea sa slabesc ( burta, nu e mare ) cat sa se vada ' patratelele '.

* Cand slabesc nu vreau sa dau jos si din masa musculara.
P.S: Dupa programul de sala si alergat as putea sa fac cate max 50 de abdomene? Sau sa le fac seara acasa.

Astept mai multe raspunsuri, multumesc.

OFER FUNDA

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Faci o mare prostie. e prea mult. faci brate de 3 ori pe saptamana. fa asa:
luni - piept + biceps, marti - picioare, miercuri - spate + triceps, joi - umeri + trapez. (sau alege tu zilele dupa cum poti, daca vrei miercuri liberi si faci vineri). lombari + abdomen zile alternative: faca faci luni, miercuri, vineri abdomene, faci lombari marti si joi (iti sustin tot trenul superior, e bine sa ii antrenezi ca lumea). incearca sa nu faci masa si cardio in acelasi antrenament ca nu merg tocmai ok, in schimb poti face dimineata sala, si seara cardio, sau in zilele libere mai mult cardio. daca vrei sa slabesti > masa musculara, e bine (ideea e ca, cu un program cardio, nu cresti la fel de bine ca si fara, diferenta difera de la om la om).

| Daaanciu a răspuns:

E cam incarcat programul tau. pentru ca esti incepator ar trebui 2 zile pauza. de preferat ar fi: luni: piept+biceps, marti: spate+triceps, miercuri:umeri+trapez, joi: antebrat+abdomen, vineri: picioare+grupa care crezi tu ca o ai cel mai putin dezvoltata, din cate am inteles eu baga picioare+abdomen. Sambata si duminica pauza. Muschiul creste in zilele de pauzawinking. Bafta!

| Dkgray a răspuns:

E foarte bun daca vrei sa te supraantrenezi.
http://www.getfit.ro/......entul.html

| christianlaroka a răspuns:

Da, e foarte bun

| Cosmin86 a răspuns (pentru christianlaroka):

Pentru tine poate, care n-ai nicio treaba cu sportul asta laughing

| SleeD a răspuns:

De ce sa nu fie bun... important e sa faci o grupa mare cu una mica, de exemplu spate cu triceps

| Popiea a răspuns:

Sa o iau cu inceputul. Programul nu este rau happy dar cel mai bine pentru sala este dimineata. Si incearca mereu dupa termini sala adica cu aparatele fa un program de abdomene dar nu 50 ca nu are rost incearca de exemplu 30 de secunde un fel de abdomene si tot asa... incearca cat mai multe stiluri de abdomente dupa aceea dupa ambdomene incearca Decubit sau ghenaj ( este acelasi lucru dau au denumiri diferite ) Decubitu iti lucreaza fiecare muschi din corp.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Popiea):

De ce? Abdomenul se lucreaza exact ca orice alt mushci.

Dimineata? Vrei sa dai jos si masa musculara odata cu grasimea?