| yyyyy a întrebat:

Este cineva din Tecuci, judetul Galati? Daca da, stiti ce evenimente se desfasoara maine de ziua orasului?

1 răspuns:
| Raresda a răspuns:

Biblioteca municipală "Ștefan Petică" s-a pregătit pentru omagierea Patronului spiritual al municipiului Tecuci dar și a sărbătorilor Pascale. La Galeria "Helios" și în Secția de carte pentru copii va fi găzduită Expoziția de origami și quilling intitulată "Culorile primăverii". Autorii lucrărilor sunt copiii Școlii Gimnaziale "Șt.O. Iosif", coordonați de înv. Constantin Mândru. Expoziția (cu vânzare) va fi deschisă pentru public în perioada 18 aprilie-7 mai.
n alt eveniment important este premierea cuplurilor tecucene care au împlinit 50 de ani de la căsătorie. Este vorba despre acele cupluri care au împlinit 50 de ani de căsătorie, în perioada 1 ianuarie 2012-23 aprilie 2013, care în ultimii 10 ani au locuit în Tecuci, se pot prezenta la Registratura Primăriei Tecuci, de luni-vineri, între orele 8-17, pentru a depune actele ( copii cărți de identitate, copie certificat de căsătorie) pentru a putea beneficia de cadoul financiar de aniversare. "Până în prezent sunt 95 cupluri, cu 50 ani căsnicie, care s-au înscris la Primărie pentru a beneficia de premiul oferit, respectiv 1000 lei" informează purtătorul de cuvânt al Primăriei, Alina Popa