| anonim_4396 a întrebat:

Este deschis grigore antipa?
se deschide pana de anul nou?

8 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Da, eu vazusem ca in fata, la intrarea din fata guvernului au "disparut" la propriu scarile, era un loc liber acolo, fac altele mai smechere (rulante laughing ). Si nu cred ca o sa fie deschis in astea 3 zile, 28, 29, 30, nu cred ca o sa se omoare lumea sa se duca. Cel mai sigur poti incerca cu prima saptamana din anul nou, biletul o sa coste pana in 5 lei, e destul de interesant, o sa iti placa.

| Lora_6439 a răspuns:

Azi nu cred ca este niciun muzeu deschis. Mai mult ca sigur nu. Cel mai probabil poimaine il vei putea vizita. Cu siguranta se va deschide pana de Anul Nou.

| dragalasica a răspuns:

Nu e deschis, dar nu te speria sigur se va deschide dupa craciun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muzeul National GrigoreAntipa a fost inchis luni pentru efectuarea unor lucrari de consolidare, restructurare a cladirii si modernizarea si va fi deschis in ianuarie 2010.
Muzeul urmareste modernizarea expozitiilor permanente si constituirea unor spatii de relaxare si divertisment, lucrarile fiind finantate prin Unitatea de Management a Proiectului, insitutie din cadrul Ministerului Culturii si vor costa aproximativ 600. 000 de euro, potrivit NewsIn.
Reabilitarea muzeului face parte din programul "reabilitarea Monumentelor Istorice din Romania", finantat dintr-un imprumut de circa 200 de milioane de euro acordat Guvernului Romaniei de Banca de Dezvoltare a Consiliului Europei. Muzeul Antipa va avea plasme cu telecomenzi manevrate de vizitatori, spoturi de lumini si mijloace multimedia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu s-a deschis nici pana azi, asa cred, nu am mai trecut prin fata pe acolo, dar in ianuarie inca nu se deschisese, se lucra inca, la acele scari...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa vizitez muzeul su nu stiu cand se deschide. Vin din provincie, va rog dati un anunt urg!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vorbit cu un domn de acolo si mi-a spus ca se deschide la sfarsitul lui Septembrie 2010. Deci, mai dureaza!