| danielioan489 a întrebat:

Este neobisnuit ca cineva sa mearga singur la cinema (nu am fost niciodata)?

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe vremea mea era o modalitate de a gasi un prieten/a. Nu-i nimic ciudat.

| Simpatic a răspuns:

Eu stiu pe unul care merge la cinema singur :
mos craciun si prietenii sai : https://youtu.be/Ndd8AxxqvjI?t=11

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te primeste fara vaccin si certificat, stai acasa lasa cinema acum cand rata infectarilor a explodat. Uita te la televizor e mai bine decat sa bîntui in mall uri aiurea.

| Catrice a răspuns:

Cine mai merge la cinema în 2021 bruh singur mai ales luL

| Frank51 a răspuns:

Nu este neobișnuit. Însă cu prieteni este de 20 de ori mai funny.

| Lioana a răspuns:

Nu e neobisnuit sa mergi singur la cinema. Eu am fost si singura de multe ori dar numai cand voiam neapărat sa vad un film. Altfel preferam sa merg cu cineva. Daca era persoana potrivita nici nu mai conta daca e bun filmul sau nu, daca l-am mai vazut sau nu.
Dar de cand a apărut covidul nu am mai mers deloc la cinema. Multe lucruri nu le mai fac si nu mai au farmec de cand s-a instalat panica asta generala cauzata de virus.

| Lukasssz a răspuns:

Mi s-ar parea normal.

| wildthing a răspuns:

Dupa felul cum ai formulat intrebarea, inteleg ca vorbim despre perceptie, despre cum e vazut in exterior si nu despre ce anume o determina pe acea persoana sa faca asta. Poate fi vazut ca un strigat de ajutor, gen "nu am cu cine sa merg la film, asa ca merg singur", la fel ca si cum te-ai duce singur in club. Cred ca ar fi mai putini cei care l-ar vedea ca pe un mare consumator de film, care prefera sa mearga singur pentru a nu-i fi distrasa atentia, de catre un/o partener/a sau un eventual grup.

| Mogiojojo a răspuns (pentru wildthing):

Cred ca ideea e în felul următor: dacă tu te simți rău cu tine și pare că strigi după atenție probabil că o să vadă și ceilalți asta dar dacă te simți ok cu tine și te bucuri de singurătate nimic nu o să fie în neregulă cu faptul că ești singur. Contează să îți schimbi gândurile.

| wildthing a răspuns (pentru Mogiojojo):

Gandurile nu ti le poti schimba niciodata. Esti ceea ce esti, simti ceea ce simti, gandesti ceea ce gandesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeam eu, și as merge oricând singur și dacă as fi avut zeci de prieteni, e mai fain singur, ești mai concentrat la film, nu te deranjează nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Si eu merg singur la restaurant, de exemplu. Si nu rade lumea de mine sau chelnerii, pentru ca le dau bani laughing Si e interesul si slujba lor. La fel si la cinema. Tine minte: atunci cand dai bani tu ai conducerea, ia mai da-i la naiba pe ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Filmul e înțeles mai bine de unul singur.

| Țoglă a răspuns:

Nu cred, nu am fost astfel. Eu spre exemplu mai merg din când în când singur la restaurant și sunt bine cu treaba asta.

| pixelbundle a răspuns:

Poti sa mergi linistit, eventual observa daca mai sunt oameni in situatia ta.

Pe de alta parte poti invita prieteni ( nu stiu... 5-6 persoane ) sa le faci cinste cu biletele si sa iti creeezi sansa ca unii dintre ei sa observe ca esti singur si (poate...) sa iti faca cunostinta cu cineva.

Eu inteleg substaratul intrebarii tale si substratul raspunsului meu este ca trebuie invati sa "iti faci loc" in viata, sa accepti ideea ca trebuie sa gasesti modalitati de a investi in viitorul tau.

Bafta si vizionare placuta