| anonim_4396 a întrebat:

Este pacat sa te speli pe cap Duminica? Eu m-am spalat duminica de dimineata si mama a spus ca este pacat.

22 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Pentru ca te-ai spalat duminica DE DIMINEATA, adica in timpul Liturghiei, probabil de asta a spus mama ta ca e pacat.

Shin
| Shin a răspuns:

Stiu ca e pacat sa muncesti. dar sa te speli pe cap? N-am auzit de asa ceva, poate sa ma corecteze cineva. Nici nu sunt f religios tongue
Numai bine, Shinwinking

kratos
| kratos a răspuns:

Nu este pacat!

lolita
| lolita a răspuns:

Asa imi zice si mama, sa nu spal, sa nu ma spal sa nu fac curat duminica, eu fac cand am timp cand lucrezi de lunea pana sambata nu-ti mai ramane decat duminica pentru treburile caznice.

| m4them4tic a răspuns:

Nu ai voie sa te speli pe cap, nici pe dinti, nici pe maini, chiar daca te murdaresti.Nici macara patul sa nu ti-l faci ca e pacatlaughinglaughing.
Duminica e considerata sarbatoare, dar nici chiar asa sa nu poti face absolut nimic.De cand, a te spala inseamna o munca?
De exemplu, de Paste, sunt 3 zile de sarbatoare, asta inseamna ca nu te speli deloc?happyhappy
Nu mai credeti tot ce se aude prin popor!

| Crisu_8081 a răspuns:

Este o idee veche, antica si de demult! happy Pacat este sa furi, sa ucizi si alte lucruri mai grave...nu spalatul pe cap! Exagerate mai sunt unele chestii! straight face

| lifeForJesus a răspuns:

Nu e păcat! Dar mai bine te speli sâmbătă...

| Gexu a răspuns:

Eu stiu ca este pentru ca DEUS a lasat dumica zi de odihna.De luni pana sambata tot sa ai timp de treburi si de spalat.Eu una nu ma spal duminica pe cap, rar cine stie cum sa fie vreo sarbatoare vinerea sau sambata si sa nu fc baie atunci.bYe

Răspuns utilizator avertizat
| Sperietoarea a răspuns:

Este si nu trebuie dar ai facut o greseala si nu stiai

| rafy a răspuns:

Duminica trebuie sa stai si sa nu faci nimic doar sa te relaxez si e pacat daca e duminica si mai e si sarbatoare pe deasupra happy

| 20pamy a răspuns:

Duminica e zi de odihna. Nu ai voie sa faci mancare (dar totusi cafea ne facem), nu ai voie sa speli (dar ne spalam vesela folosita)... Dar nu consider pacat, faptul ca vrei sa fi curata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da e pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu doar la tara am auzit de asa ceva. Ei nu se spala duminica pentru ca ar trebui sa faca focul, sa umble cu lemne.De aceea este considerat pacat.
Oricum mi se pare o prostie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am intrat pe siteu asta ca acum i-am zis mamei ca trebuie sa ma spal si a inceput sa faca fete.ca mi-am luat un obicei prost din asta...ca o fac des eu nu cred ca e pacat.acum daca e duminica si esti murdar asta inseamna ca trebuie sa stai asa?raised eyebrowsmi se pare o prostie...degeaba respecta unii chestiile astea. e mai bine sa crezi in d-zeu decat sa apleci urechea la totate prostiile.mda parerea meahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

HEI... duminica, se spala majoritatea oamenilor pe cap, D`zeu te intr cand mori dc te speli pe cap ii zici ca ai scapat apa in capwinking o sa te creada am incercat eu cand eram tannara

| deliaa_5419 a răspuns:

Cred ca da...dar daca te speli duminca macar fa-o dupa masa, dupa ce se termina slujba in biserica.mie asa mi-a zis si mama si bunicabig grin

| afksbhbaws a răspuns:

Nu, nu e pacat deoarece corpul trebuie ingrijit si biblia nu spune nimic despre asta. Doar sa nu muncesti!

| crd7 a răspuns:

Asa ceva chiar nu am mai auzit. Oricum eu nu prea cred in chestii ca astea sau superstitii dar nu prea cred ca e pacat sa te speli pe cap laughing)

| Reveenton a răspuns:

Nu ii asculta pe satanistii astia care spun ca nu este pacat, este un foarte mare pacat. Dumnezeu a muncit la crearea lumii in restul zilelor a saptamanii si DUMINICA s-a odihnit, e bine sa faci si tu la fel.

| Nikopolos_Xandros_1955 a răspuns (pentru Reveenton):

Da' la cour pot sa ma spal?

| D'Orian Stone a răspuns:

NU e păcat, e o superstiţie tâmpită din popor. Voi, care vă ţineţi oameni deştepţi şi intelectuali, cu licee, faculăţi şi mai ştiu eu ace alte şcoli, vă lăsaţi înadins conduşi de nişte reguli făcute de niţte ţărani care nu ştiau decât să dea cu sapa, cu coasa, să mulgă vaca sau oaia şi să facă cipcă, veniţi-vă în fire, nu fiţi ignoranţi şi naivi.