| Biancastefi2003 a întrebat:

Este permis accesul cu bicicleta in autobuz?

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Teoretic nu. Practic daca vorbesti cu soferul.

| cristi202 a răspuns:

Inainte de a fi permis, intreaba-te daca e posibil. Nu te vad urcind cu ea la ora de virf, unde stau oamenii in autobuz inghesuiti ca sardelele intr-o conserva. happy
Daca e posibil, nu cred ca e o problema sa o urci, multi o fac. Dar asta depinde de persoana. Eu unul am ideea, poate fixa happy, ca bicicleta e facuta sa ma duca ea pe mine, nu eu sa o car ca pe un bagaj. Stau la 20 de km de Bucuresti, si doar ploaia torentiala sau o combinatie intre ploaie si vintul puternic m-a facut sa iau autobuzul cu care se face naveta, dar si aceea dupa ce am iesit din oras (pretul e pe jumatate de acolo), dar si asa am bagat bicicleta in cala autobuzului (locul unde se pun bagajele mari). Si doar de doua ori am urcat cu ea in oras, pe metrou, odata pe ploaie si un frig patrunzator, dar si la insistenta sotiei, si o data cand am fost cu ea impreuna cu bicicletele, pur si simplu nu a mai vrut sa mearga cu bicicleta, si am luat metroul in oras happy.

| LPCTSTR a răspuns:

In unele, mai exact in cele mari care nu au scaune pe partea dreapta, langa geam.
Poti verifica acele etichete de pe geamul autobuzului(de obicei se gasesc in stanga sau dreapta usii mari) sau poti intreba soferul.

| AlexSalling a răspuns:

Depinde. Am vazut de multe ori oameni cere intrau cu bicicleta in autobuz. Ma gandesc ca da.