| Cristian2003 a întrebat:

Este posibil sa creezi energie electrica la propiu sau poti doar sa absorbi energie electrica?

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu înţeleg. Te referi dacă poţi s-o produci tu? Corpul tău? Dacă da, află ce deja produci. Reacţiile chimice de nivel celular produc curent electric. Legăturile dintre neuroni de asemenea.Doar că intensitatea e infimă.

| Cristian2003 explică (pentru Gizăz):

Da,dar poti sa creezi energie electrica din nimic?

| Mihaela1964 a răspuns:

Fireste ca poti produce energie electrica, chiar si tu atasand un dinam la bicicleta. Nu absorbi energia electrica ci mai degraba o consumi.

| AdrenalinTm a răspuns:

Se pot amandoua chestiile si sa le aborbi si sa le produci