| Strongman a întrebat:

Esti pe cale sa postezi un mesaj care poate incuraja pirateria si distributia ilegala de materiale pe internet. Legea nr. 8 din 1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, a fost modificata semnificativ prin Legea nr. 285 din 2004, prin OUG nr. 123 din 2005, precum si prin Legea nr. 329 din 2006, iar tu ai putea sa te afli in situatia de a le incalca acum.In ipoteza unei actiuni pe cale legala, TPU.ro este obligat sa furnizeze IP-ul tau (**.**.**.**) si restul datelor de identificare si informatiilor despre tine.
Esti sigur ca doresti sa postezi acest mesaj si iti asumi toate riscurile? intrebarea e : ce poti pati cu adevarat? eu am scris un cuvant si mi-a aparut mesajul. Nu am postat nici un link. Sunt in evidenta politiei acum? Dau funda si multumesc mult! Sunt ingrijorat!

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Asa e politica site-ului, nu incurajaza pirateria! Stai linistit, peste 80% din populatia romaniei are ceva piratat in calculator,daca era sa se tina cont cu adevarat de legea pirateriei, era grav! Stai linistit, nu esti in evidenta politieihappy

1 răspuns:
| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

Sati linistit ala ii un mesaj ca vroiai sa postezi un site ce incurajeaza pirateria si acest site au o politica anume despre piraterie stai fara grija daca era pana acolo trebuia inchisa toata Romania