| ShadowLight a întrebat:

Eu si prietenii mei organizam un concurs de istorie peste 2 zile si eu trebuie sa aduc intrebarile. Imi spuneti si mie niste intrebari GRELE din istoria universala? Va rog frumos. Multumesc. Promit FUNDA

Răspuns Câştigător
| GodHatesUsAll a răspuns:

1. Ce funcţie la curte au înfiinţat merovingienii în anul 614 în Franţa?
2.Pe ce insulă se află palatul din Cnossos, realizare a culturii minoice?
3. Intre care secole au dominat longobarzii în Italia?
4. In ce tara a fost ales Thomas Klesfil în anul 1998 pentru un al doilea si ultim mandat ca presedinte federal?
5. Cine a fost cel mai cunoscut tovarăş de luptă al lui Che Guevara?
6.Cine a reuşit să realizeze primul zbor individual non-stop peste Atlantic în anul 1927?
7.Care rege al Serbiei a fost ucis împreună cu soţia sa, în anul 1904, în urma unui complot al ofiţerilor?

E destul?