| timioros a întrebat:

Exista medicamente care sa imi faca somn? daca da, dati-mi cateva exemple de nume de acest fel de medicament.

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Fa miscare in aer liber catre seara (chiar si numai o plimbare ceva mai lunga), bea un pahar de lapte caldut sau o cana cu ceai de tei inainte de culcare cand stai pe TPU si n-o sa ai nevoie de niciun medicament. De ce vrei sa bagi chimicale in tine?

| amanda33 a răspuns:

Piafen
dormicum
funda?

| Lluvia_8369 a răspuns:

Ştiu că odată am avut şi eu nevoie de aşa ceva şi nu ştiam ce să-mi iau aşa că m-am dus la farmacie şi am cerut somnifere. Dar sincer nu mai ştiu cum le zicea. Dar poţi şi tu să mergi şi să ceri somnifere.

P. S. : Şi dacă iei vreo 2 calmante ţi se face somn dar mai bine întreabă prima dată la farmacie. happy

Sper că te-am ajutat!

| DolcE_7446 a răspuns:

Astfel de medikmente se elibereaza DOAR cu reteta prescrisa de medicul familiei, fiindca au existat fel de fel de sinucideri cu somnifere.
Deci nu te.ar ajuta cu nimic vreun nume de medicament.
Incearca sa bei inainte de culcare o cana de ceai de tei si ai sa vezi ca te va relaxa si ai sa poti dormi linistit/a.