| sopranaCadaverica a întrebat:

Exista pe aici pasionati de drumetii montane? happy
Care a fost Primul vostru traseu pe munte?

6 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Hmmm... primul traseu a fost Suncuius, Piatra Craiului.

| Lostlyric a răspuns:

Scrind-Frasinet - Cascada Valul Miresei, pe cand aveam aproape 4 ani. De-a lungul timpului, l-am facut de zeci de ori.

| Itanul a răspuns:

Primul traseu... nu mai tin minte, dar cred ca a fost cel intre Campulung Muldovenesc si Chiril. Peste munte, evident. Era inca iarna, spre primavara. Cand am coborat in sat, latrau cainii la noi, ca la urs. laughing

| Itanul a răspuns (pentru Itanul):

Erata: Moldovenesc.

| KorePandorica a răspuns:

Primul traseu a fost pe Postăvarul în Poiana Brașov. A fost minunat și chiar și azi îmi amintesc cu drag de drumeția asta. Cel mai plăcut e vara când totul e verde și viu în jur. E o experiență superbă.

| serbanelena a răspuns:

Suunnttt....primul traseu a fost realizat în muntii Fagaras, de la cabana balea lac spre vf vânătoarea lui Buteanu. Apoi in Ceahlau pe vf Toaca, tot in Ceahlau pana la cabana Dochia. Vf Postavarul, Poiana Brasov si in muntii Piatra Craiului, Vf Ascutit (unul dintre cele mai grele trasee montane din Romania)