| qq30xx a întrebat:

Exista pe undeva prin București un loc public pentru făcut tradiționalul grătar(cu mititei și toate cele)?

Răspuns Câştigător
suntserios
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Ma uit la blocurile alea de langa "locul special amenajat " si mi-e mila de oamenii care stau in blocurile alea.
ZIc asta ca am facut si eu acum cateva zile un gratar, si m-am simtit de doi lei pentru vecini, ca am scos grataru in curte.
A mirosit casa mea a fum, 2 zile,. si hainele nu mai zic.,
A trebuit sa fac 2 bai sa scot mirosu laughing
In franta e ilegal sa faci gratar pe carbuni, decat daca indeplinesti niste conditii foarte sticte.
Pe vremea aia eram mic si zic, wtf, de ce, ce s-ar putea intampla, adica de ce e interzis.
Acum cand vad, mi-am dat seama de ce.
DIn cauza fumului.
Sa nu mai zic ca am uitat geamu deschis la masina, si era in curte la 2 metri de gratar, si dupa o saptamana, tot pute a fumu ala de lemn si carbune, dapai vecinii laughing)

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe terasa bloculuilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La padure tata.
Nu in parcuri, sa afumi toti oamenii happy
N-am mai facut un 1 mai traditional de mult, dar cand eram eu mai mic, mergeam toti la padure, sau la balta si si pescuiam pana era gata grataru happy
Dar in curte, sau in parc, e urat.
Mai vin copii mici, mai pune unu hainele la uscat pe balcon, si afumi toata lumea pentru 2 mici happy

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa poporul sa moara de ciuda ca el are bani de grătar, nu ca noi ăștia săraci laughing