| anonim_4396 a întrebat:

FOTBAL! Pentru ca suntem barbati.
Incepe Champions League 16-24 februarie. O sa inceapa nebunia in randul barbatilor laughing
Sunt meciuri superbe...
Lyon-Real. Lyon intotdeauna a rezistat in fata madrilenilor, cu Ronaldo si Kaka cred ca Real va trece fara emotii de fosta echipa a lui Benzema, in prezent la Real.
Milan-Manchester. Un meci cat o istorie. 2 echipe mari ale fotbalului international se intalnesc pe San Siro. Manchester este o echipa care se arunca in atac, si cred ca experienta diavolilor din Milano isi va spune cuvantul pe contra-atac, cu Ronaldinho, Pato si mai ales vulpea de Inzaghi.Forza MILAN! (fan Milan)
Bayern-Fiorentina. Dupa ce a trecut de Juventus, nemtii reintalnesc o echipa italiana si dau chiar peste Mutu, insa acesta nu va fi pe teren. In tur cred ca sansa va fi de partea nemtilor, Fiorentina nu merge excenlent in Serie A.
Porto-Arsenal. Iubesc meciul asta, as vrea sa fiu acolo pe teren sa il vad cu ochii mei... Anul trecut Porto a ajuns pana in sferturile Champions League, iar Arsenal vine cu un superb joc in Portugalia si va avea puterea sa se impuna? thinking Porto nu trebuie subestimata.
Stuttgart-Barcelona. Chiar are ghinion Marica il intalneste pe Messi, dar anul asta Barcelona nu ne-a surprins cu un joc excelent in UCL, asa ca sansele sunt egale, dar daca ne uitam la valoarea echipelor, Barcelona trece fata emotii, de o echipa modesta din Germania. Si cand te gandesti ca acum aveam meciul Unirea Urziceni-Barcelona.
Olympiacos-Bordeaux. Cred ca va fi un meci echilibrat, atat turul cat si returul. 2 echipe care alearga dupa faima in Europa. Gourcuff conduce mijlocul francezilor, iar in atac se impune francezul Chamakh. Favorita mea Bordeaux.
CSKA Moskva-Sevilla. Va face Sevilla instructie cu rusii? happy Sevilla, fosta adversara a romanilor de la Unirea, a aratat in UCL un fotbal adevarat, chiar daca a pierdut cu Unirea...
Inter-Chelsea. Un meci intre 2 batrane ranite. Inter de 45 de ani n-a mai castigat UCL, iar Chelsea, are vreun trofeu? Eu nu tin minte... Italienii condusi de Mourinho se vor impune, cu toate ca imi face mare placere daca Ancelotti ii scoate din cursa spre marele titlu. Forza Chelsea.
Astea fiind spuse, asteptam meciurile. Insa pana atunci astept pronosticurile voastrewinking

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Lyon-Real - nu suport Realul dar Lyon-ul e slaba anul asta, si-a incheiat hegemonia trofeelor si-n Franta. Verdict: se vor califica spaniolii.
Milan-Manchester: englezii se vor califica, cu Rooney in mare forma, echipa o duce bine si-n campionat si e doar la un punct de Chelsea. Italienii s-au dus, ''batraneii'' au iesit la pensie, nu mai e echipa care defila ca-n trecut. Si un aspect important, returul va fi in atsmofera incendiara de pe Old Traford.
Bayer-Fiorentina: Experienta mare pentru germani, c-un mijloc precum Ribery-Robben si c-un atac nou anul asta, Olic de la Hamburg si Gomez-fosta sperietoare de la Sttugart, vor desfiinta italienii care au portar bun, dar Frey nu e sustinut de defensiva. Pronostic: se va califica Bayer.
Porto-Arsenal: Se cunosc foarte bine echipele intre ele, fiindca s-au mai intalnit. Mizez pe-o victorie la limita a gazdelor in tur, ramanand ca-n retur Arsenal sa intoarca rezultatul cu totul sprijinul de pe Emirates, cu viteza lui Nasri, viziunea de joc a lui Fabregas si tehnicitatea lui Arshavin. Pronostic: englezii se califica.
Sttugart-Barcelona: Sanse egale spui? Barca n-a surprins? Cred c-am vazut alt fotbal. Cand ajungi undeva foarte sus, esti obisnuit cu fotbalul practicat de ei incat nu ti se mai pare exceptional. Germanii sunt slabi, n-au experienta iar daca nu ma insel, cred c-au mai jucat si anul trecut.Nu vor avea ce fuma spaniolii din ei, pe Nou Camp vor iesi calificati fara emotii.
Olympiakos-Bordeaux: Se califica francezii fiindca trec printr-o perioada f. buna, au castigat si campionatul anul trecut iar anul asta pastreaza aceeasi linie. C-un atac foarte bun si cu o echipa omogena, vor sari peste greci care au reusit sa se strecoare.
Cska Moscova- Sevilla: Echilibrat, dar tinand cont ca returul e la spanioli, mizez pe ei. Va fi un meci cu multe goluri si foarte disputat, un meci dintre ultimele castigatoare ale Cupei Uefa.
Inter-Chelsea: Returul pe Stamford Bridge... oricine s-ar califica, nu mi-ar place. De fapt, mai bine Chelsea, nu-mi plac echipele italienesti, in special Inter. Va fi duelul Mourinho si fosta sa iubire, dar sa nu uitam ca si Ancelotti ii cunoaste pe milanezi. Va fi un meci strategic iar abilitatile si sclipirile antrenorilor vor face diferenta.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Superbe meciuri. Abia astept

Pronosticurile mele :

Lyon - Real 1 - 2
Milan - Manchester 2 - 2
Bayern - Fiorentina 1 - 1
Porto - Arsenal 2 - 3
Stuttgart - Barcelona 1 - 3
Olympiacos - Bordeaux 1 - 3
CSKA Moskva - Sevilla 2 - 1
Inter - Chelsea 1 - 2

| Bacemi a răspuns:

Abia astept. Super meciuri.

Pronosticurile mele :

Lyon - Real 1 - 2
Milan - Manchester 2 - 2
Bayern - Fiorentina 1 - 1
Porto - Arsenal 2 - 3
Stuttgart - Barcelona 1- 3
Olympiacos - Bordeaux 0 - 2
CSKA Moskva - Sevilla 2 - 1
Inter - Chelsea 1 - 2

Răspuns utilizator avertizat
| Pho3nix a răspuns:

Lyon - Real
Cred ca Real este favorita. Lyon nu mai e ce-a fost. Deci eu zic ca realul are prima sansa

Milan - Manchester
Hmm...greu de zis. Milan parca nu mai e ca inainte. Eu tin cu Manchester.

Bayern - Fiorentina.
Bayern cred ca se va califica

Porto - Arsenal
Aceste 2 echipe s-au mai confruntat si anii trecuti. Greu de zis cine va merge mai departe.

Stuttgart - Barcelona
Defensiva nemtilor trebuie sa faca fata atacului extraterestrilor. Barca are prima sansa.

Olympiacos - Bordeaux
Hmm.cred ca au sanse egale.

CSKA Moskova - Sevilla
Sevilla le va da o lectie rusilor. Asa cred

Inter - Chelsea
Vorba ta, 2 batrane ranite.laughing. Sanse egale, zic eu.

| Ea12345 a răspuns:

,, FOTBAL! Pentru ca suntem barbati" happy Fetele nu se pot pricepe la fotbal?laughing

| daddy a răspuns:

Nu stiu ce pronostic sa iti da, ma abtin depinde sa castige cei mai buni
dar eu tin cu manchester utd big grin
hai baietii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barcelona 5-0 sttutgart

| Alex_9506 a răspuns:

Dupa parerea mea acestea sunt echipele care se vor califica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor:
Lyon, Manchester, Bayern, Arsenal, Barcelona, Bordeaux, Sevilla si Chelsea.
Pariul meu referitor la finala U. C. L este Manchester-Chelsea.Aceasta ar fi trebuit sa fie si finala de anul trecut numai ca au aparut arbitrii precum Ovrebo(semifinala Chelsea-Barcelona) care au dorit sa-si faca un nume intr-un fel sau altul.Cred ca echipele din Anglia, in special Manchester si Chelsea, sunt si vor fi in continuare cele mai puternice din lume.