| IliuTZA_5884 a întrebat:

{FUNDA}

Cu ce program fac astia de la Creative M. serialul ROboti?

Răspuns Câştigător
| Jessica a răspuns:

Buna. Prima oara trebuie sa ai "Photoshop" si "After Effects". In rest urmezi tutorialul asta: http://creativemonkeyz.com/......-un-robot/ Dar e foarte greu sa faci un animeu de succes. Adica poti incerca cand ai peste 20 de ani sau daca ai spor la munca!
P.S.: In Photo Shop faci fundalul si lucrurile/personajele si in After Effects le pui vocile etc. Sper ca te-ai descurcat.

4 răspunsuri:
| geany550 a răspuns:

Pai cu doua programe dar nu te gandi ca poti face u asa ceva cand tu nici nu sti cu ce programe se face.Cu Adobe Photoshop creezi robotul sau personajul iar cu Adobe After Effects il animezi...intra pe www.creativemonkeyz.com si uitate la tutoriale ca ei te invata totul;)

| adelinxx6 a răspuns:

Serialul RObotzi este creat in Adobe After Effects. Poti sa gasesti tutoriale despre cum sunt facuti chiar la ei pe site creativemonkeyz.com

| drifterwolf a răspuns:

Cu pohtosio