| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Revelionul mi-l petrec singura si nu stiu ce sa fac sa nu mi-l petrec atat de sec? Prietenii, toti vor fi plecati de revelion din oras. Rude de varsta mea sau una apropiata disponibile, din nou nu am. Merg la artifici, masa in familie cu parintii si bunicii dar apoi ei pleaca la culcare iar eu nu vreau sa-mi petrec revelinul asa sad. Nu sunt nici o persoana atat de deschisa sa merg prin cluburi sau chestii de genul si oricum nu m-ar lasa nimeni probabil si pe strazi mi-e frica de toti drogatii/betivii si cei cu petarde.Si nu vreau sa-mi petrec revelionul in fata televizorului sau dormind. Va rog ajutati-ma, stiu sunt ca o gaina si cu pretentii dar daca m-ati putea ajuta cu niste idei, ar fi super. Stiu ca am mai pus intrebarea dar nu am primit un raspuns foarte concret si bun.

9 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Tu de ce nu mergi cu prietenii tai?

| FaraIdeiDeNume explică (pentru CautNume):

Ei nu merg toti impreuna intr-un loc, toti sunt plecati din judet sau chiar prin alte tari cu familia. sad

| gelu1970 a răspuns:

Nu esti singura niciodata. chiar daca fizic nu ai pe nimeni langa tine trebuie sa stii ca de fiecare data sunt mai multe persoane care se gandesc la tine. uite, doar prin faptul ca ai scris, mai ai o persoana ce o sa se gandeasca la tine in noaptea viitoare. nu trebuie sa fii atat de pesimista. poate ca esti o gaina, dar nu cred ca esti foarte pretentioasa. deschide o sampanie la ora 24 si cere noului an cat mai multa sanatate. restul, tot ceea ce ti-e sortit o sa vina de la sine. un 2014 plin de tot iti doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce **** se intampla de revelion? Ce, neaparat trebuie sa te distrezi maine? Alege oricare alta zi, cand esti dispusa sa dai un chef.
Ganditi si voi, ce dracu', ati ajuns sa va traiti viata in functie de calendar...

| PsychologistT a răspuns:

Nici o prietena buna nu ai, sa stati impreuna?
E cam greu sa gasesti ceva de facut singura, cand toti petrec, si au ocupatii specifice acestei zile din an.

| Herea_Mihai_1994 a răspuns:

Nu ai si tu o vecina sa stati impreuna?

| Găbiţu123 a răspuns:

Off... Am trecut prin momente din acestea, nu prea ai multe variante. Ori petreci cu familia, si dupa ce merg la nani, iti petreci timpul in fata pc-ului, tabletei, tv-ului, daca nu, cauta. Poate gasesti pe cineva disponibil sa petreaca alaturi de tine, fata/baiat. Fara ei, va fi tare sad de una singura... Sper sa alegi cea mai buna decizie, iti doresc un sincer "La multi ani!"